Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 03 marzec 2020 14:10

Pod tym numerem dowiesz się prawie wszystkiego o koronawirusie

Pod tym numerem dowiesz się prawie wszystkiego o koronawirusie Foto: Pixabay

Jeśli przebywasz w kraju, w którym stwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem i nie wiesz, jak się przed nim zabezpieczyć, albo właśnie wróciłeś z zagranicy, masz gorączkę, kaszel, duszności i zastanawiasz się, gdzie powinieneś się udać, możesz skorzystać z bezpłatnej i całodobowej Telefonicznej Informacji Pacjenta, którą uruchomił Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

Pod nr tel. 800 190 590, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu można się dowiedzieć, jak chronić się przed zakażeniem koronawirusem i gdzie się udać, jeśli podejrzewamy, że już go złapaliśmy. Konsultant poda adres najbliższej placówki inspekcji sanitarnej oraz oddziału zakaźnego szpitala, a także ich numery telefonów. Jeśli zechcemy, wyjaśni nam też, czym jest koronawirus i odpowie na inne związane z nim pytania.

Kto odpowiedź woli uzyskać pisemnie, może wysłać e-mail przez formularz kontaktowy dostępny na stronie: https://www.nfz.gov.pl/kontakt/telefoniczna-informacja-pacjenta/zadaj-pytanie-tip-/. Istnieje też możliwość skorzystania z czatu: (https://www.nfz.gov.pl/kontakt/telefoniczna-informacja-pacjenta/czat-z-konsultantem-tip/) albo komunikatora wideo z udziałem tłumacza języka migowego: (https://www.nfz.gov.pl/kontakt/telefoniczna-informacja-pacjenta/komunikator-video-z-udzialem-tlumacza-jezyka-migowego/). Ta ostatnia opcja dostępna jest tylko w dni robocze od 8.00 do 16.00.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatPod tym numerem dowiesz się prawie wszystkiego o koronawirusie