Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 09 marzec 2020 06:41

Wizyta Przedstawicieli Ministerstwa i Banku Światowego

W Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej odbyło się spotkanie z przedstawicielami Banku Światowego, Ministerstwa Rozwoju oraz Krakowskiego Alarmu Smogowego.

Celem spotkania było omówienie doświadczeń związanych z realizacją projektów grupowych w zakresie inwestycji odnawialnych źródeł energii dla gospodarstw domowych.

Przeprowadzone przez powiat suski inwestycje w zakresie ochrony środowiska:

- montaż 3007 instalacji solarnych na budynkach prywatnych,
- termomodernizacja 10 obiektów powiatowych,
- montaż instalacji solarnych na budynkach powiatowych,
- wymiana 200 niskosprawnych kotłów na węgiel na wysokosprawne kotły na pelet, gaz,
- modernizacja kotłowni w Zespole Szkół im. bł ks. P. Dańkowskiego w Jordanowie,
- unieszkodliwianie, demontaż i transport 2000 t wyrobów zawierających azbest z 798 budynków)
- obecnie prowadzone (montaż 89 pomp ciepła, 1364 instalacji solarnych, 546 instalacji fotowoltaicznych) spotkały się z dużym uznaniem gości.

Podczas spotkania Naczelnik Wydziału Środowiska Paweł Dyrcz przedstawił: projekty zrealizowane jak i obecnie realizowane przez Wydział Środowiska, sposoby finansowania zadań, mocne i słabe strony oraz szanse i zagrożenia w realizacji projektów, proponowane zmiany w prawie zamówień publicznych, które zabezpieczałyby interesy m.in. instytucji realizujących projekty

Przedstawiciele Banku Światowego, wspierają Prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Piotra Woźnego w pracach związanych z zwiększeniem dostępności do programu termomodernizacji domów u najuboższych gospodarstw domowych (STOP SMOG). Doświadczenia powiatu w realizacji dotychczas zrealizowanych projektów grupowych mają ten proces ułatwić.


źródło: Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatWizyta Przedstawicieli Ministerstwa i Banku Światowego