Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 28 listopad 2014 09:28

List otwarty starosty Tadeusza Gancarza

Napisał

W związku z zakończeniem IV kadencji samorządu powiatu suskiego oraz pełnienia przeze mnie funkcji starosty, pragnę serdecznie podziękować tysiącom mieszkańców, którzy wspierali mnie w tym okresie. Zakończona kadencja z pewnością przejdzie do historii jako okres unowocześnienia i rozwoju powiatu z niespotykanym wcześniej poziomem nakładów inwestycyjnych.

 

 

Przypomnę chociażby przebudowę i modernizację ponad 73 km dróg za kwotę 45 mln. zł oraz budowę 5 dużych mostów za blisko 5 mln. zł. Montaż instalacji solarnych, prace z zakresu termomodernizacji, remonty i budowa obiektów powiatowych, to kolejne zainwestowane 40 mln. zł. Gdy dodamy pozyskane i wydawane 20 mln. zł na zadania w dziedzinie geodezji widać, że w krótkim czasie zainwestowano w infrastrukturę powiatu w sumie ponad 100 mln. zł. Dzięki temu powiat suski zajął VII miejsce wśród 380 powiatów w rankingu podsumowującym wydatki samorządów na infrastrukturę techniczną w latach 2011 - 2013.

 

W nowej kadencji planowałem przeprowadzenie niezbędnych reform i zmian w funkcjonowaniu jednostek powiatu, które pozwoliłyby na konieczne, znaczące zmniejszenie kosztów ich funkcjonowania. Mam na myśli m.in. niezbędną reorganizację placówek oświatowych, w sytuacji gdy liczba uczniów szkół ponadgimnazjalnych spadła z ponad 5000 do ok. 3200. Ograniczenie wydatków bieżących miało pozwolić na utrzymanie przyjętego kierunku wysokich nakładów na inwestycje i szeroko rozumiany rozwój. Mam nadzieję, że obrana przeze mnie droga będzie kontynuowana w kolejnej kadencji.

 

Przyjmuję wynik wyborów do rady powiatu, bo tak powinien się zachować odpowiedzialny obywatel naszego kraju, choć powszechnie mówi się o zamieszaniu, jakie wywołała tzw. „książeczka wyborcza”, która preferowała kandydatów umieszczonych na jej pierwszej stronie - w przypadku powiatu była to lista partii Prawo i Sprawiedliwość. Zastanawiająca jest również niespotykana dotąd duża ilość głosów nieważnych, których w wyborach do rady powiatu było prawie 20%, podobnie jak w przypadku wyborów do sejmików w całym kraju.

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy ze mną współpracowali i mnie wspierali, w tym przedsiębiorcom i osobom związanym z życiem gospodarczym, z którymi miałem zawsze dobre kontakty i wzajemne relacje.

 

Wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas pełnienia przez dwie kadencje funkcji przewodniczącego rady powiatu oraz funkcji starosty w minionej kadencji będę się starał wykorzystać do dalszej pracy na rzecz rozwoju naszej lokalnej społeczności.

 

 

 

Tadeusz Gancarz

Starosta Suski

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatList otwarty starosty Tadeusza Gancarza