Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 11 marzec 2020 11:55

Żłobki, przedszkola i szkoły zamknięte na dwa tygodnie

Żłobki, przedszkola i szkoły zamknięte na dwa tygodnie Foto: Edyta Łepkowska

W kraju wprowadza się coraz więcej środków ostrożności, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Informowaliśmy już o odwołaniu imprez masowych, ale to jeszcze nie wszystko – rząd zadecydował również o zawieszeniu na dwa tygodnie zajęć we wszystkich żłobkach, przedszkolach, szkołach, uczelniach i placówkach kulturalnych w Polsce.

 

Ogłosił to podczas konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów premier Mateusz Morawiecki. – Chcemy spowolnić maksymalnie rozprzestrzenianie się wirusa. Potrzeba zdeterminowanych działań, prowadzących do zmiany nawyków, także kulturowych, jak witanie się, podawanie ręki. Specjaliści od chorób zakaźnych mówią, że powinniśmy się wystrzegać dużych skupisk ludzkich. Takimi skupiskami są placówki oświatowe. Podjęliśmy więc decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych na dwa tygodnie od najbliższego poniedziałku – powiedział. Zamknięte będą także instytucje kultury, muzea, kina, teatry itd. 

Już w czwartek i piątek (12 i 13 marca) w szkołach podstawowych i przedszkolach nie będzie prowadzona nauka. Mają tam odbywać się tylko zajęcia dla tych dzieci, dla których rodzice nie są w stanie zapewnić tak szybko opieki. Osobom, które z powodu zawieszenia działalności placówek oświatowych muszą zostać w domach, aby zająć się pociechami, przysługuje wypłacany z budżetu państwa zasiłek opiekuńczy. Dotyczy on jednak tylko dzieci do ósmego roku życia. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zapewniła też, że pracownikom ma być ułatwiana praca zdalna. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie resortu - https://www.gov.pl/web/rodzina/koronawirus-zawieszenie-zajec-w-przedszkolach-szkolach-i-placowkach-oswiatowych.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatŻłobki, przedszkola i szkoły zamknięte na dwa tygodnie