Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 12 marzec 2020 10:30

Sanepid uspokaja - w powiecie suskim nie ma podejrzeń koronawirusa

Sanepid uspokaja - w powiecie suskim nie ma podejrzeń koronawirusa Foto: Pixabay

Choć pocztą pantoflową przekazywane są informacje o pojawiających się w powiecie suskim podejrzeniach zakażenia koronawirusem, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suchej Beskidzkiej uspokaja, że na razie takich przypadków na naszym terenie nie ma. Zaleca jednak, by przestrzegać zaleceń i zatrzymać dzieci w domach.

Panika wywołana epidemią koronawirusa rozprzestrzenia się również w powiecie suskim, pomimo iż tutaj nie dotarła jeszcze wywoływana przez niego choroba. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Suchej Beskidzkiej przyjmują zgłoszenia od ludzi, którzy „uczynnie” informują o tym, że ich sąsiedzi wrócili właśnie z zagranicy i mogą być potencjalnym źródłem zakażenia.

Półki w sklepach spożywczych pustoszeją w zastraszającym tempie. Krążą też pogłoski o osobach podejrzanych o to, że złapały groźnego wirusa. – Na ten moment w powiecie suskim nie ma żadnego przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. Mimo to należy zachować środki ostrożności. Dzieci i młodzież powinny zostać w domach. Dobrze by było, aby nastolatki nie spotykały się na imprezach i w pizzeriach, bo przecież zawieszenie zajęć w placówkach oświatowych wprowadzono nie po to, by miały dodatkowe ferie, lecz w ramach kwarantanny – usłyszeliśmy w dziale epidemiologii PSSE w Suchej Beskidzkiej.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatSanepid uspokaja - w powiecie suskim nie ma podejrzeń koronawirusa