Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 17 marzec 2020 12:50

Urzędy pozamykane w całym powiecie

Urzędy pozamykane w całym powiecie Foto: Pixabay

Kolejne urzędy gmin w powiecie suskim zrezygnowały z bezpośredniej obsługi petentów w okresie zagrożenia epidemiologicznego. Jedynym, który nie opublikował na razie komunikatu o zamknięciu podwojów dla klientów, jest magistrat w Suchej Beskidzkiej.

 

Wszystkie pozostałe umożliwiają petentom tylko kontakt telefoniczny i elektroniczny. Za pośrednictwem Internetu można w nich załatwić wiele spraw. Umożliwia to elektroniczna skrzynka podawcza. Aby się nią posłużyć, trzeba założyć konto na www.epuap.gov.pl. Dopełnienie tej formalności pozwala na przykład wysyłać wnioski do urzędu, podpisując je kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym. Osobiście będą załatwiane tylko sprawy pilne, po uprzednim kontakcie telefonicznym.

Również kasy w urzędach są nieczynne. Wpłat z tytułu podatków czy opłat za odpady należy dokonywać przelewami na rachunki bankowe.

Urzędy stanu cywilnego prowadzą obecnie tylko rejestrację zgonów i urodzeń.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatUrzędy pozamykane w całym powiecie