Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 25 marzec 2020 07:08

Babia Góra zamknięta dla turystów

W związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 dla bezpieczeństwa wszystkich naszych odwiedzających pracownicy Babiogórskiego Parku Narodowego zmuszeni byli wprowadzić zakaz wstępu na szlaki.

Zakaz obowiązuje od 25 marca 2020 r. do odwołania.

- Wiemy, że las nie stwarza zagrożenia epidemiologicznego. Wiemy również, że spacery, zwłaszcza w warunkach górskich, przyczynić się mogą do wzmocnienia naszego organizmu. Nie możemy jednak pozwolić, by, jak to już miało miejsce, na kopule szczytowej Diablaka gromadziło się jednocześnie kilkadziesiąt, a czasami nawet kilkaset osób, stwarzając dla siebie wzajemnie realne zagrożenie.

Mamy nadzieję, że już niebawem sytuacja wróci do normy, a wtedy z przyjemnością zaprosimy Państwa do wspólnego podziwiania piękna Królowej Beskidów - poinformowali parkowcy.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatBabia Góra zamknięta dla turystów