Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 03 grudzień 2014 17:55

Nie bądźmy obojętni

Napisane przez

Powiatowy Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego apeluje, by obok osób zagrożonych zamarznięciem nie przechodzić obojętnie. W Polsce w ostatnich dniach od mrozów zmarło już osiem osób.

- W okresie długotrwałych niskich temperatur i obfitych opadów śniegu, uprzejmie prosimy wszystkich mieszkańców powiatu o natychmiastowe zgłaszanie pod numer alarmowy „112” wszelkich przypadków wymagających pomocy – apelują pracownicy Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego suskiego starostwa.

Komunikat został opublikowany w związku ze zbliżającym się okresem chłodów zimowych. Szczególnie jest on niebezpiecznych dla osób bezdomnych, ubogich oraz samotnych.

Według policyjnych danych w ostatnich dniach na skutek mrozów w Polsce zmarło już osiem osób.

- Nie przechodźmy obojętnie wobec potrzebujących i informujmy odpowiednie służby zawsze, gdy potrzebna jest pomoc – apelują z kolei pracownicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. - Gdy zauważymy, że ktoś leży lub siedzi na ziemi, chodniku, przystanku, ławce, przebywa w altance lub pustostanach, nie zastanawiajmy się i informujmy o tym policję albo straż miejską. Wiedząc, że w naszym sąsiedztwie zamieszkują osoby starsze i samotne, zaoferujmy im swoją pomoc.

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatNie bądźmy obojętni