Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
czwartek, 04 grudzień 2014 09:06

Jordanów. Kradzież na fałszywych numerach

Napisane przez
fot. archiwum fot. archiwum

Uwaga! Złodzieje nie przebierają w środkach. Kradną tablice rejestracyjne, by za ich zasłoną dokonać przestępstw. Policja radzi, by w przypadku utraty numerów nie występować o ich duplikaty.

Złodzieje nie dość, że łamią prawo, to jeszcze bezczelnie w sprawę wkręcają niewinne osoby. Ofiara może paść każdy z nas.

O perfidnej metodzie na kradzież pani Monika, mieszkanka powiatu suskiego, przekonała się niestety na własnej skórze.

- Dokonano kradzieży tablic rejestracyjnych z mojego samochodu, zaparkowanego przy kościele, a następnie skradziono paliwo granatowym VW Golfem na moich tablicach, na stacji paliw Orlen w Jordanowie na ul. 3-go Maja – mówi. – Kradzieży dokonano 27 listopada ok. godziny 21,40. Sprawca uciekł. Jest nagranie z monitoringu, którego ja niestety nie widziałam.

Jak zaznacza poszkodowana kobieta, ujawnienie nagrania mogłoby pomóc w ujęciu sprawcy. Niestety, nie jest to możliwe na tym etapie śledztwa. Wedle prawa w trakcie czynności w sprawach o wykroczenie, strony nie mają wglądu w materiał postępowania. Mogą się z nimi zaznajomić dopiero w sądzie.

- Zostaliśmy powiadomieni o kradzieży paliwa na stacji paliw w Jordanowie – wyjaśnia st. asp. Anna Gąsiorek-Rezler, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w  Suchej Beskidzkiej. - Pasażer pojazdu VW Golf zatankował, po czym nie płacąc wsiadł i samochód odjechał. Z zapisu monitoringu odczytano numery tablic rejestracyjnych i okazało się, że pochodzą z innego pojazdu, należącego do jednej z mieszkanek powiatu. W jej samochodzie  brakowało tych tablic. Przyjęto zawiadomienia o wykroczeniach: kradzieży paliwa za kwotę 220 zł i o kradzieży tablic rejestracyjnych, gdzie straty wyniosły około 80 zł. Zabezpieczono zapis z monitoringu, przesłuchano świadków i trwają czynności wyjaśniające.

W sprawie pojawia się jeszcze kolejny problem, o którym większość z nas nie zdaje sobie sprawy. Policjanci apelują bowiem do wszystkich właścicieli pojazdów, by w podobnym przypadku, kiedy skradziono nam tablice rejestracyjne, wymienić je na nowe numery, a nie starać się o duplikat tablic rejestracyjnych.

-  Numery tablic skradzionych będą figurowały w bazach międzynarodowych jako utracone w wyniku przestępstwa i poza granicami kraju możemy mieć problem z wyjaśnieniem, że mamy duplikat tych tablic – zaznacza policjantka.asdasdasdasdas