Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 08 grudzień 2014 18:32

Prawo i Sprawiedliwość zaprasza na marsz 13 grudnia do Warszawy

Napisał
Prawo i Sprawiedliwość zaprasza na marsz 13 grudnia do Warszawy http://jaroslawkaczynski.info/

Tegoroczny marsz ma szczególny kontekst. Dotychczasowe marsze miały przypominać ideę solidarności, tej wielkiej polskiej tradycji. To przesłanie, które trwa i które będzie podnoszone w kolejnych latach. Jednak w tym roku marsz będzie miał także charakter obywatelskiego sprzeciwu wobec tego wszystkiego, co stało się z wyborami samorządowymi.

 

Kilka dni temu powołano Komitet Honorowy Marszu. W jego skład weszli m.in. E. Romaszewska, J. Zelnik, J. Pietrzak. Z kolei Prezes PiS wysłał list z zaproszeniem do wszystkich 32 tysięcy kandydatów startujących w wyborach z list PiS.

Zaproszenie dla samorządowców na Marsz 13 grudnia jest wynikiem przeświadczenia, że ludzie którzy kandydowali są sprawą wyborów najbardziej zainteresowani. Jest wręcz ich obywatelskim obowiązkiem sprawę wyborów podnosić, a forma demonstracji jest absolutnie dopuszczalna w demokracji. Uczestnicy Marszu pójdą z biało-czerwonymi różami, które będą symbolem uczciwej Polski z transparentnymi wyborami.

"Marsz 13 grudnia to manifestacja obywateli, którym nie jest obojętne to jak wygląda ich państwo i czy panują w nim uczciwe reguły i rządy prawa" - powiedział poseł PiS z naszego okręgu Krzysztof Szczerski zapowiadając warszawską demonstrację - "Zapraszamy wszystkich, bo w marszu nie chodzi tylko o ostatnie wybory. Chodzi o coś poważniejszego. O codzienne doświadczenie wielu z nas, gdy widzimy, że rządzi w Polsce bezwzględne prawo silniejszego, a kto dopomina się o sprawiedliwość ten jeszcze bardziej dostaje po głowie, 13 grudnia w Warszawie powiedzmy wspólnie, że chcemy zmiany tych reguł, chcemy uczciwości w naszym państwie. Nie dajmy się zastraszyć propagandzie obozu władzy, bądźmy tam wszyscy razem" - zakończył poseł Szczerski.

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatPrawo i Sprawiedliwość zaprasza na marsz 13 grudnia do Warszawy