Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 11 grudzień 2014 08:12

Musimy zatrzymać turystów na dłużej

Do Suchej Beskidzkiej zjeżdżają eksperci branży turystycznej - przedstawiciele rządu, nauki, jednostek samorządu terytorialnego, organizacji turystycznych oraz biznesu. Będą dyskutować o wyzwaniach społeczno – ekonomicznych współczesnej turystyki.

Gremium Ekspertów Turystyki jest istotnym wydarzeniem, ugruntowanym w tradycji polskiego biznesu turystycznego oraz w polskiej myśli nauk o turystyce. Udział w nim biorą przedstawiciele środowisk działających na rzecz rozwoju turystyki w Polsce. Spotkanie rozpoczęło się wczoraj w Krakowie.

– Musimy zrobić wszystko, żeby zatrzymać turystów w Małopolsce na dłużej – by nie przyjeżdżali tylko na weekend, ale na kilka dni. Tylko wtedy będą mogli lepiej poznać ten region i się nim zachwycić – podkreślał podczas otwarcia VII Gremium Ekspertów Turystyki Leszek Zegzda, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego i prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Co ciekawe, Małopolskę odwiedza 13 milionów turystów. Jak jednak zaznacza Zegzda, turyści zostają tu zaledwie trzy dni, odwiedzając stereotypowo: Kraków, Wieliczkę i Oświęcim. Potem wyjeżdżają, mijając m.in. ziemię suską.

Efektem rozmów ma być publikacja i wnioski, które trafią do Ministerstwa Sportu  I Turystyki.

fot. UMWM

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatMusimy zatrzymać turystów na dłużej