Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 21 maj 2020 07:55

1 procent podatku można przekazać do 31 maja

W związku z sytuacją epidemii, Ministerstwo Finansów przesunęło termin składania deklaracji PIT za 2019 rok o miesiąc. Do 31 maja mamy więc też czas, żeby wybrać organizację pożytku publicznego, którą chcemy wesprzeć w tym roku. Zachęcamy, by pomóc przy tej okazji OPP z Małopolski.

Zamiast do końca kwietnia, na rozliczenie się z fiskusem mamy czas aż do końca maja. Mimo, że propozycje deklaracji podatkowanych dla osób, które rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38 (m.in. dochody z umów o pracę, dzieła, zlecenia, zysków kapitałowych) są już dostępne na stronie podatki.gov.pl od lutego, Ministerstwo Finansów postanowiło wydłużyć ten termin.

-Dajemy więcej czasu na złożenie rocznej deklaracji PIT, co jest szczególnie istotne dla osób prowadzących działalność gospodarczą. W ich przypadku konieczne jest bowiem samodzielne wypełnienie i przesłanie zeznania do urzędu skarbowego. W tym roku będzie można to zrobić do 31 maja – czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie resortu finansów.

Gdzie znajdę swoje rozliczenie?

Dla osób, które rozliczają się na drukach PIT-37 i PIT-38 (m.in. dochody z umów o pracę, dzieła, zlecenia, zysków kapitałowych) w usłudze Twój e-PIT znajduje się automatycznie przygotowane rozliczenie podatkowe. W przypadku braku aktywności zostanie ono zaakceptowane 30 kwietnia. Jeśli z tego rozliczenia będzie wynikać niedopłata podatku, to w maju urzędy skarbowe prześlą o tym informacje do poszczególnych osób.
Gdyby okazało się, że przygotowane i zaakceptowane przez administrację skarbową zeznanie trzeba skorygować, to można to zrobić po 30 kwietnia zarówno poprzez usługę Twój e-PIT, aplikację e-Deklaracje lub też w sposób tradycyjny na papierowym formularzu.

Zostaw 1% w Małopolsce!

Do 31 maja korygując zeznanie można również dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego, której chce się przekazać 1% podatku. Warto wybrać organizacje, które działają w Małopolsce – w Twoim mieście, gminie czy powiecie.

Nie wiesz, jakie OPP działają w Twojej okolicy? Sprawdź to na aktualizowanym co miesiąc wykazie Organizacji Pożytku Publicznego uprawnionych do otrzymywania 1% dostępny tutaj. Wystarczy tylko wyszukać interesujące Cię miasto, gminę lub powiat.

 

źródło: Biuro Prasowe UMWM 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiat1 procent podatku można przekazać do 31 maja