Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 23 maj 2020 09:50

Przybyło zakażonych w powiecie (AKTUALIZACJA)

Napisane przez

Po wczorajszych dobrych wiadomościach związanych z epidemią koronawirusa, dzisiaj mamy znacznie gorsze. Wprawdzie w Małopolsce przez ostatnie 24 godziny wykryto tylko 4 nowe przypadki zakażenia, ale aż 3 z nich w powiecie suskim.

 

Jak podaje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suchej Beskidzkiej, dwie z tych osób są gminy Stryszawa, a jedna z gminy Bystra-Sidzina. To mężczyzna w sile wieku oraz dziewczynka i chłopiec. W ciągu minionej doby w województwie przybyło też 32 kolejnych ozdrowieńców, niestety żaden z nich nie jest z naszego terenu. W całej Małopolsce wyleczonych jest już 714 pacjentów z 1170 zakażonych.

Od początku epidemii wśród mieszkańców powiatu suskiego wykryto koronawirusa u 45 osób, z których do tej pory wyzdrowiało 28. Oto zestawienie z poszczególnych gmin:

gmina Zawoja – 19 zakażonych, w tym 17 wyleczonych

gmina Stryszawa – 16 zakażonych, w tym 3 wyleczonych 

Sucha Beskidzka – 4 zakażonych, wszyscy już wyleczeni 

gmina Maków Podhalański – 3 zakażonych, wszyscy wyleczeni 

gmina Jordanów – 1 zakażony i już wyleczony

gmina Bystra-Sidzina - 2 zakażonych.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatPrzybyło zakażonych w powiecie (AKTUALIZACJA)