Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
piątek, 12 grudzień 2014 09:49

Pociągiem nad zbiornikiem - za darmo!

Trasa kolejowa Stryszów – Zembrzyce gotowa. Dzisiaj, 12 grudnia, odbędzie się pierwszy przejazd pociągu linią nad przyszłym Jeziorem Mucharskim.

Jak podaje rzecznik prasowy inwestora, czyli Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie, linia kolejowa na trasie Stryszów – Zembrzyce  to kolejna oddawana do użytku część jednej z największych polskich inwestycji – zbiornika i zapory w Świnnej-Porębie  i fragmentu linii kolejowej Kraków – Zakopane.  Całość zakończonych właśnie prac kosztowała 514,4 mln zł, co stanowi nieomal jedną czwartą całej kwoty przeznaczonej na budowę zbiornika i zapory z inwestycjami towarzyszącymi.

- Na tym krótkim, dziewięciokilometrowym odcinku wybudowaliśmy dwa potężne mosty kolejowe – mówi Konrad Myślik, rzecznik prasowy RZGW w Krakowie. - Większy z nich, siedmioprzęsłowa konstrukcja łukowa w Zembrzycach na Skawie, jest największym mostem kolejowym budowanym dziś w Polsce. Równolegle do torów wybudowana została droga, a na niej, w miejscowości Dąbrówka, most drogowy.  

Z okazji otwarcia linii dla mieszkańców zostanie zorganizowany darmowy przejazd  tym samym pociągiem na trasie Sucha – Stryszów – Sucha: 13.39 – odjazd z Suchej; 13.53 – przyjazd do Stryszowa; 14.03 – odjazd ze Stryszowa; 14.17 – przyjazd do Suchej.

fot. SP Sucha Beskidzka

asdasdasdasdas