Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
niedziela, 14 grudzień 2014 11:05

Polska hitem turystyki? „Warto pomarzyć”

Napisał

Dobiegło końca VII Gremium Ekspertów Turystyki, które w tym roku odbyło się w Krakowie i w Suchej Beskidzkiej.

Ponad 300 osób  związanych z branżą turystyczną, dyskutowało o wyzwaniach społeczno ekonomicznych współczesnej turystyki m.in. w Suchej Beskidzkiej, w ramach VII Gremium Ekspertów Turystyki.

Wynik spotkania ekspertów posłuży opracowaniu działań branży turystycznej, która ma poprawić sytuację Polski na rynku.

- Ważne miejsce turystyki we współczesnym świecie oraz wzrost jej znaczenia gospodarczego, uzasadniają potrzebę podejmowania dalszych badań tego zjawiska – zaznaczył  prof. dr hab. Andrzej Rapacz, przewodniczący Rady Naukowej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. - W obszarze zainteresowań badawczych i dyskusji przedstawicieli nauki i praktyki powinna znaleźć się m.in. problematyka zarządzania kapitałem ludzkim w sektorze turystyki, konkurencyjności i innowacyjności firm turystycznych i obszarów recepcji, zarządzania jakością usług czy też dokonujących się w turystyce i gospodarce turystycznej zmian w sferze organizacji i zarządzania.

Jak się jednak okazuje, sprawa przyszłości i rozwoju turystyki w naszym kraju prosta nie jest. Jak stwierdzili uczestnicy debaty, trudno było znaleźć odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania.

- Zmiany w mentalności polskiej branży turystycznej i kreatywność to wyzwanie przyszłości – podkreślił dr Bartłomiej Walas, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz dziekan Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii - Uczestnicy konferencji zauważyli potrzeby zmian. Te, choć pożądane, mogą jednak wzbudzać tyle aprobaty, co kontrowersji. Ważne, aby za lat 20 Polska stała się europejskim hitem turystycznym. Warto pomarzyć. Czym byłoby życie bez marzeń?


raz/UM Sucha-Beskidzka

Galeria

asdasdasdasdas