Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 14 grudzień 2014 11:15

Wielki finał akcji charytatywnych

Jak co  roku przed Świętami Bożego Narodzenia w całej Polsce  odbywają się różne akcje charytatywne, mające na celu pomoc dzieciom z rodzin :wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej oraz podopiecznym Domów Dziecka i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, osobom samotnym. 

W piątek i sobotę 12 i 13 grudnia odbyła  się VII Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas pod hasłem „Tak, POMAGAM”.  Pod patronatem Caritas Archidiecezji Krakowskiej blisko 1200 wolontariuszy przeprowadziło zbiórkę w 132 sklepach województwa małopolskiego.

W zbiórce wzięli udział wolontariusze z Parafialnych Zespołów Caritas i Parafialnych Zespołów Charytatywnych oraz ze Szkolnych Kół Caritas i z Centrum Wolontariatu.

Produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, takie jak: mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata i słodycze dla ubogich rodzin można będzie wrzucać do oznakowanych koszy za kasami. Posłużą one do przygotowania paczek świątecznych dla osób najbardziej potrzebujących - tłumaczy Agnieszka Homan z Caritas Archidiecezji Krakowskiej. - Dziękujemy wszystkim, którzy nie przejdą obojętnie obok kosza z logo Caritas, ale przekażą potrzebującym świąteczny dar od siebie - dodaje.

Zbiórka żywności została również przeprowadzona w sklepach na terenie powiatu suskiego. Wzięli w niej udział wolontariusze z Zespołu Szkół im.Wincentego Witosa , ZS. im. W.Goetla  oraz ZSO im. M.Skłodowskiej Curie.

  

  

W ten weekend odbywa się również finał XIV edycji SZLACHETNEJ PACZKI.

SZLACHETNA PACZKA jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. W tym roku SZLACHETNA PACZKA jest organizowana czternasty raz . Pierwsza edycja odbyła się w 2000 roku, kiedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin.

Dzisiaj projekt SZLACHETNEJ PACZKI ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. Tylko w 2013 roku Paczka połączyła 617 tysięcy Polaków, a wartość społeczna projektu przekroczyła 300 mln złotych!

Również na terenie powiatu suskiego zostały otwarte dwie bazy SZLACHETNEJ PACZKI :

w Suchej Beskidzkiej oraz w Zawoi. Wszystkie rodziny znalazły swoich darczyńców z czego się niezmiernie cieszymy. Redakcja naszego portalu także postanowiła przyłączyć się do akcji ks. Stryczka i przygotowała paczkę dla jednej z rodzin powiatu suskiego.

 

 

 

Nieważne ile czynimy, lecz ile miłości wkładamy w czynienie tego.
Nieważne ile dajemy, lecz jak wiele miłości wkładamy w dawanie.

                                                       Matka Teresa z Kalkuty

 

 

HomeWydarzeniaPowiatWielki finał akcji charytatywnych