Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 16 grudzień 2014 16:36

Finanse powiatu do naprawy!

Napisane przez

Nowe władze starostwa chcą wprowadzić program naprawczy dla powiatu. Celem jest ustabilizowanie finansów.

Zarząd powiatu suskiego na jednym z pierwszych swoich posiedzeń zadecydował o przystąpieniu do prowadzenia programu naprawczego. Ma on zostać zrealizowany w ciągu najbliższych trzech lat.

- To wewnętrzna inicjatywa zarządu powiatu – wyjaśnia Józef Bałos, starosta suski. - Sytuacja finansowa powiatu, którą zastaliśmy, skłoniła nas do tego kroku. To pozwoli nam w sposób odpowiedzialny prowadzić powiat przez najbliższe 4 lata.

Jak dodał, dług powiatu na początku przyszłego roku wyniesie około 40 procent.

- Nie jest to sytuacja łatwa, żeby nie powiedzieć bardzo trudna – oświadczył Bałos. - Tym bardziej, że mamy przed sobą perspektywę nowego rozdania unijnych dotacji i można spodziewać się możliwości pozyskania sporych środków. Jednak aby je uzyskać, konieczne jest posiadanie środków na wkład własny.

Właśnie dlatego, według starosty, potrzebne jest wprowadzenie programu naprawczego a co za tym idzie – stabilizacji finansów starostwa.

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatFinanse powiatu do naprawy!