Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 19 czerwiec 2020 10:34

Będą się uczyć programowania i budować roboty!

Napisane przez
Uczniowie z Łętowni już wcześniej brali udział w programie #SuperKoderzy. Uczniowie z Łętowni już wcześniej brali udział w programie #SuperKoderzy. Foto: SP w Łętowni

Dwie szkoły z powiatu suskiego wezmą w nowym roku szkolnym udział w programie #SuperKoderzy, realizowanym przez Fundację Orange. Ich uczniowie będą się uczyć podstaw programowania, robotyki, a przede wszystkim dowiadywać, że nowe technologie to nie tylko rozrywka i gry, ale również możliwość zdobycia kompetencji, które bardzo przydadzą im się w dorosłym życiu.

  

W eliminacjach do nowej edycji programu wystartowało ponad 500 szkół z całej Polski. Każda z nich musiała nagrać krótki film z zaproszeniem do siebie. Komisja konkursowa wybrała 140 najlepszych i zaprosiła do udziału placówki, które je przygotowały. W gronie zwycięzców znalazły się podstawówki z Makowa Podhalańskiego i Łętowni. Dla tej drugiej to już nie pierwszy udział w programie.

#SuperKoderzy to 10-miesięczny cykl zajęć dla klas 4-8 szkół podstawowych. Program rozwija kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Dzieci uczą się kodowania nie tylko na informatyce, ale też na lekcjach matematyki, techniki, przyrody, historii, fizyki, muzyki, języka polskiego, niemieckiego czy angielskiego. Jest też moduł dla szkół specjalnych i klas integracyjnych. Nowe kompetencje zyskują także nauczyciele.  

- Nasza szkoła otrzyma grant na zakup sprzętu potrzebnego do realizacji ścieżki zatytułowanej „Pogromcy języków”, która jest jedną z dwunastu w programie #SuperKoderzy. Mam nadzieję, że czeka nas wielka przygoda! – mówi Katarzyna Melzer, nauczycielka języka angielskiego z Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatBędą się uczyć programowania i budować roboty!