Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 25 czerwiec 2020 14:16

Uczniowie wrócą do szkół we wrześniu, studenci na studia w październiku

- W nowym roku szkolnym i akademickim zajęcia powrócą do normalnego, stacjonarnego trybu. To jest pewna decyzja - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki programie "Rozmowy Dnia" Radia Łódź i TVP3 Łódź.

W piątek 26 czerwca w większości szkół w naszym powiecie zostanie oficjalnie zakończony rok szkolny. Szkoły w różnych miejscowościach inaczej przygotowują się do tego wydarzenia. W SP1 w Suchej Beskidzkiej wręczanie świadectw będzie trwało trzy dni (26, 29 i 30 czerwiec) na hali gimnastycznej, a uczniowie danej klasy będą musieli przyjść na określoną godzinę. W ZS w Makowie Podhalańskim w piątek 26 czerwca świadectwa odbiorą wszyscy uczniowie z klas I-VIII - najpierw ostatnia klasa w hali, następnie kolejne klasy będą wchodziły przez trzy różne wejścia do szkoły i odbierały świadectwa też w różnych miejscach (aula, hala, korytarze). W Jordanowie odbiór świadectw będzie możliwy w dwóch budynkach - przy ulicy Kolejowej oraz Konopnickiej.

W Zawoi, Zembrzycach czy w Bystrej Podhalańskiej również uczniowie mają się pojawić w szkole w odpowiednich godzinach, żeby w hali sportowej czy w klasach odebrać świadectwa. W Sidzinie świadectwa w piątek otrzymają tylko uczniowie klas ósmych. Pozostali uczniowie świadectwa otrzymają 1 września. 

Tak wygląda rzeczywistość w niektórych szkołach w naszym powiecie na zakończenie roku szkolnego, a jak będzie wygląda na początku kolejnego? Mateusz Morawiecki przyznał, że na pewno od września uczniowie wrócą do szkół. - Chcemy, żeby w zależności od tego oczywiście, czy nie będzie jakiś bardzo niespodziewanych wydarzeń, żeby od 1 września dzieci i młodzież normalnie wróciły do szkół, od 1 października młodzi ludzie żeby wrócili na uczelnie - powiedział dla Radia Łódź i TVP3 Łódź premier.

Dyrekcje, organy prowadzące, organy stanowiące odpowiednie regulacje wykorzystają czas wakacji do tego, żeby przygotować się we właściwy sposób od strony operacyjnej - dodał.

Przypomnijmy, iż w związku z epidemią od 12 marca w szkołach i przedszkolach w całej Polsce zostały zawieszone stacjonarne zajęcia. Od 25 marca wprowadzono obowiązkowe kształcenie na odległość i w takim trybie szkoły mają pracować do końca zajęć dydaktycznych, czyli do 26 czerwca. 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatUczniowie wrócą do szkół we wrześniu, studenci na studia w październiku