Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 26 czerwiec 2020 10:14

Nowi kapłani w parafiach powiatu

W parafiach na terenie archidiecezji krakowskiej dojdzie do wielu przetasowań. Zmiany, które ogłoszono dwa dni temu, nie ominą także powiatu suskiego. Mieszkańcy niektórych gmin pożegnają księży, których dobrze już poznali, a powitają nowych.

 

Z parafii pw. św. Klemensa w Zawoi Centrum odejdzie wikariusz - ks. Zbigniew Fidelus. Został on mianowany proboszczem parafii w Podwilku. Nowym wikarym w Zawoi będzie ks. Piotr Pacyga, pełniący dotychczas posługę duszpasterską w Spytkowicach w powiecie nowotarskim.

Również w parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Juszczynie zmieni się wikariusz. Pełniący tam posługę ks. Przemysław Cios odejdzie do Nowego Targu, a jego miejsce zajmie ks. Tomasz Rajda, przeniesiony z Łapanowa.

Do parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Makowie Podhalańskim trafi ks. Paweł Rachwał, który dotąd był wikariuszem w Karniowicach-Dulowej. W mieście dojdzie do jeszcze jednej zmiany. Ks. Bogusław Wróbel został zwolniony z funkcji zastępcy dyrektora mieszczącego się w Makowie Domu Księży im. Jana Pawła II.

Nowego proboszcza będzie miała parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Śleszowicach. Zostanie nim ks. kanonik Krzysztof Tekieli, który dotychczas pełnił funkcję wicekanclerza Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatNowi kapłani w parafiach powiatu