Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 29 czerwiec 2020 18:08

Pomogliście Lenie i Sarze! Jesteście wielcy!

Lenka w czasie rehabilitacji. Lenka w czasie rehabilitacji.

Nasi czytelnicy - jak zwykle - pokazali, że mają wielkie serca. Sukcesem zakończyły się zbiórki pieniędzy na pomoc dwóm dziewczynkom, o których nieszczęściu pisaliśmy w ostatnich dniach. W imieniu ich bliskich gorąco dziękujemy za Waszą dobroć i pieniądze, które zdecydowaliście się poświęcić, by odmienić na lepsze los tych młodych osób.

 

Pierwszą z tych dziewczynek jest pięcioletnia Lenka z Białki, o której napisaliśmy w czwartek, 25 czerwca. Z powodu okołoporodowego porażenia splotu barkowego ma ona niesprawną prawą rączkę. Wprawdzie przeszła już jedną operację, dzięki której może poruszać ramieniem i w pewnym stopniu dwoma palcami, ale potrzebuje jeszcze drugiego zabiegu chirurgicznego, tym razem bardziej skomplikowanego. Zostanie on przeprowadzony w Aachen w Niemczech i z tej przyczyny będzie płatny. Gdy opublikowaliśmy artykuł, rodzicom brakowało jeszcze około 1200 zł do pełnej kwoty, na jaką wyceniono operację. Teraz mają już 100 % kosztów zabiegu. – Jesteśmy niewymownie wdzięczni za okazaną pomoc – ze łzami w oczach mówi Magdalena Surzyn, mama Lenki. Operacja dziewczynki ma się odbyć końcem lipca.

Ale szczególnie spektakularny był odzew na artykuł o szesnastoletniej Sarze, która została ciężko ranna w wypadku samochodowym w Makowie Podhalańskim. Samotna mama nastolatki potrzebowała 20 tys. złotych na leczenie i rehabilitację córki. Dla niej, kobiety z trudem wiążącej koniec z końcem, była to suma wręcz niewyobrażalnie wysoka. Tymczasem udało się ją zgromadzić w ciągu zaledwie jednego dnia od rozpoczęcia zbiórki! Do tej pory została już mocno przekroczona. - W najśmielszych oczekiwaniach nie sądziliśmy, że zebranie takiej kwoty może potrwać tak krótko. Mama Sary jest bardzo wzruszona odzewem z Waszej strony i ślicznie dziękuje za okazane serce i pomoc. Kwota została przekroczona, w związku z tym prosimy już nie wpłacać pieniędzy – apeluje Kazimierz Klatka, który uruchomił zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Jak dodaje, stan Sary nie uległ zmianie. Nastolatka nadal walczy o życie.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatPomogliście Lenie i Sarze! Jesteście wielcy!