Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 06 lipiec 2020 22:03

Szefowie dyplomacji czterech krajów w sąsiednim powiecie

Napisane przez
Szefowie dyplomacji czterech krajów w sąsiednim powiecie Foto:: UM w Wadowicach

Nie w stolicy naszego kraju, lecz w powiecie sąsiadującym z suskim będą obradować szefowie dyplomacji państw Grupy Wyszehradzkiej: Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Ministrowie spraw zagranicznych tych czterech krajów spotkają się jutro (7 lipca) w Urzędzie Miejskim w Wadowicach.

 

Początkiem tego miesiąca rozpoczęła się prezydencja Polski w Grupie Wyszehradzkiej, która potrwa rok. Każde z czterech państw obejmuje ją kolejno na taki sam okres. Po Polsce rotacyjne przewodnictwo przejmą Węgrzy, następnie Słowacy, a później Czesi.

Pierwsze spotkanie inaugurujące polską prezydencję w Grupie Wyszehradzkiej odbyło się 3 lipca w Warszawie. Uczestniczyli w nim premierzy wszystkich czterech krajów. Wadowice wybrane zostały na miejsce kolejnych debat, które tym razem prowadzić będą ministrowie spraw zagranicznych. Po spotkaniu w wadowickim magistracie Jacek Czaputowicz oraz pozostali szefowie dyplomacji: Tomáš Petříček, Ivan Korčok i Péter Szijjártó złożą kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Następnie mają zwiedzić bazylikę  i muzeum papieskie w Wadowicach.

 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatSzefowie dyplomacji czterech krajów w sąsiednim powiecie