Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 07 lipiec 2020 22:18

Sakralne perełki odzyskają blask

Napisane przez
Kapliczka z figurą św. Antoniego w Suchej Beskidzkiej. Kapliczka z figurą św. Antoniego w Suchej Beskidzkiej. Foto: Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej

Są obiekty, które dla mieszkańców każdej miejscowości mają znaczenie szczególne. To między innymi przydrożne kapliczki - miejsca modlitwy i zadumy, a zarazem bezcenne pamiątki przeszłości. W powiecie suskim niebawem dwie z nich wypięknieją.

 

W tym roku Sejmik Województwa Małopolskiego przeznaczył 500 tys. zł na renowację kapliczek i krzyży przydrożnych. Wśród 46 wybranych do dofinansowania obiektów małej architektury sakralnej są też dwa z powiatu suskiego.

Pierwszy z nich to kamienna kapliczka Matki Boskiej z 1830 roku, znajdująca się w Jachówce. Kwota przeznaczona na jej remont przez samorząd województwa wynosi 10 tys. zł. Kolejna kapliczka do renowacji stoi przy ul. Role w Suchej Beskidzkiej i pochodzi z roku 1918. Znajduje się w niej figura św. Antoniego Padewskiego. Dotacja na drugi etap prac remontowo-konserwatorskich przy tym obiekcie wynosi 6,5 tys. zł.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatSakralne perełki odzyskają blask