Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Sposoby na leczenie uzależnień w Krakowie. Sprawdź dostępne rozwiązania!

W Polsce ok. 1 miliona osób pije ryzykownie, a jeszcze więcej nadużywa płynu etylowego. Przez zwiększającą się ilość wypijanych trunków w Małopolsce - w ciągu roku na wszystkich mieszkańców przypadło 2384,9 tys. litrów, liczba alkoholików może się zwiększyć. Czy mieszkańców województwa Małopolskiego grozi alkoholizm? Gdzie osoby uzależnione mogą szukać pomocy? 

 

Kiedy można leczyć alkoholizm?

Leczenie alkoholizmu jest możliwe w przeznaczonych do tego klinikach w każdej chwili. Faza choroby alkoholowej ani stan pacjenta nie dyskwalifikują rozpoczęcia walki z uzależnieniem. Warto połączyć kilka metod jednocześnie. Często sposoby farmakologiczne wspierają przebieg terapii alkoholowej. Jeśli szukasz leczenia uzależnień bazującej na metodach kompleksowym podejściu, to na takie wsparcie możesz liczyć w klinice Nasz Gabinet w Krakowie. Przychodnia działa jeszcze w 10 miastach w każdej części Polski. Placówki w Trójmieście, Szczecinie, Poznaniu, Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi, Krakowie, Kielcach, Katowicach, Wrocławiu i Warszawie działają bez względu na dzień i godzinę. Przychodnie są czynne codziennie, również w okresie świąt i dni ustawowo wolnych od pracy. W Naszym Gabinecie każdy może liczyć na fachową pomoc bez względu na stopień uzależnienia. Żadna z metod nie naraża zdrowia psychicznego ani fizycznego. Detoks alkoholowy wypłukuje alkohol, który obniża oporność organizmu. Natomiast wszywany pod skórą esperal chroni przed rozwinięciem się choroby alkoholowej. Rozmowy ze specjalistą z zakresu leczenia uzależnień mogą również wskazać alkoholikowi inną drogę niż picie oraz pomóc z głodem alkoholowym i nawrotami uzależnienia.

Jak alkoholik z Krakowa i okolic może leczyć uzależnienie? 

Choroby przewlekłe wymagają stałego leczenia. Terapia nie powinna być przerywana w trosce o bezpieczeństwo zdrowia i życia. Chociaż nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, dotyczy to również choroby alkoholowej. Leczenie uzależnień to proces, który nie powinien być zatrzymuywany. Tylko systematyczna i konsekwentna terapia da pozytywny wynik. To stała praca nad sobą i własnymi pokusami. Stres, lęk i utrata pracy mogą powodować, że głód alkoholowy się zwiększa. Dlatego dostęp do metod wykorzystywanych w ramach leczenia alkoholizmu powinien być nieograniczony. W klinice Nasz Gabinet w Krakowie możesz zdecydować się na kompleksowe leczenie w formie detoksu alkoholowego, wszycia esperalu w Krakowie i terapii lub skorzystać z każdej metody osobno. To pacjent decyduje, jaki sposób odpowiada mu najbardziej. Leczenie alkoholizmu nie jest przymusowe, to dobrowolny wybór.

1. Detoks alkoholowy w Naszym Gabinecie

Pomaga pacjentowi uwolnić organizm od alkoholu. Detoks alkoholowy odtruwa ciało z metabolitów alkoholowych i jednocześnie odciąża psychikę. Płyn etylowy nie decyduje dalej o zachowaniu pacjenta oraz nie wpływa na jego potrzeby. Trwa od 3 do 24 godzin w zależności od powodu przeprowadzenia detoksu alkoholowego. Cena odtrucia alkoholowego zaczyna się od kwoty 600 zł. Dożylna, odtruwająca kroplówka pomaga w sytuacji objawów kaca lub momencie przerwania ciągu alkoholowego.

2. Wszywka alkoholowa - wszycie esperalu w Krakowie

Lek wykorzystywany w klinice Nasz Gabinet ma formę tabletki wszywanej pod skórą. Specjaliści nie przeprowadzają zaszycia alkoholowego w domu pacjenta. Umieszczanie esperalu w okolicy pośladka lub łopatki trwa ok. 30 minut. Rana goi się przez 7-10 dni. Działanie wszywki alkoholowej (po przerwaniu trzeźwości) wywołuję awersję do płynu etylowego przez 8-12 miesięcy. Zabieg implantacji wykonuje chirurg wyłącznie w klinice Nasz Gabinet. Cena esperalu w Krakowie wynosi od 700 zł. 

3. Rozmowa z terapeutą

Terapia pomaga rozwiązywać problemy, które wcześniej były wyciszone przez alkohol. Terapeuta wskazuje przyczyny uzależnienia i pomaga znaleźć rozwiązania, które powstrzymują przed powrotem do nałogu.

więcej na temat leczenia: https://nasz-gabinet.pl/krakow/

Kto pomaga w leczeniu alkoholizmu w Krakowie?

Alkoholizm można, a nawet trzeba leczyć. Możliwość pomocy była z pewnością ograniczona przez koronawirus COVID-19. Przychodnia uzależnień Nasz Gabinet w Krakowie działała i funkcjonuje bez zmian. Konsultanci umawiają pacjentów codziennie, dzięki czemu czas oczekiwania na zabieg nie jest długo. Lekarze używają jednorazowych narzędzi oraz są wyposażeni w środki ochrony osobistej - rękawiczki, maseczki, fartuchy itp. Leczenie uzależnień w Naszym Gabinecie jest bezpieczne bez względu na okoliczności. Pełna anonimowość, dyskrecja i profesjonalizm to główne atuty niezmieniającego się personelu medycznego. W klinice alkoholizm jest leczony jest kompleksowo przy użyciu kilku metod, aby terapia była wydajna, a jej efekty trwałe.

Artykuł napisany przy współpracy z lekarzem Piotrem Floriańskim.

undefined

klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatPozostałeSposoby na leczenie uzależnień w Krakowie. Sprawdź dostępne rozwiązania!