Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 14 październik 2020 17:32

Od jutra wracają budzące duże emocje ograniczenia w robieniu zakupów

Napisane przez
Od jutra wracają budzące duże emocje ograniczenia w robieniu zakupów Fot. Pixabay

Od jutra na nowo zaczynają w sklepach, aptekach, drogeriach i na Poczcie Polskiej obowiązywać godziny dla seniorów. To jedno z mocno krytykowanych rozwiązań, które zdaniem rządzących ma na celu ochronę osób starszych wiekiem przed zakażeniem się koronawirusem.

 

Godziny dla seniorów nie są nowym pomysłem. Obowiązywały już wiosną. Tak wtedy, jak i teraz trwać będą od 10.00 do 12.00. W porównaniu do wiosny zaszły jednak pewne różnice. Od jutra seniorzy (formalnie osoby po 60 roku życia) będą mieli „czas dla siebie” jedynie w  sklepach, aptekach, drogeriach i na Poczcie Polskiej, a nie we wszystkich sklepach.  Do sklepów odzieżowych, meblarskich, a także marketów ze sprzętem budowlanym i artykułami gospodarstwa domowego będzie mógł wejść każdy. Ponadto godziny dla seniorów nie będą obowiązywały w weekendy.

W ocenie premiera Mateusza Morawieckiego wyznaczenie dwóch godzin dla seniorów pozwoli im zrobić zakupy w mniejszym tłoku, który sprzyja transmisji koronawirusa. Tyle tylko, że jak pokazało życie seniorzy nie garną się do robienia zakupów w środku dnia. Tymczasem rządowe rozporządzenie uniemożliwia zrobienie zakupów tym, którzy tego w danym momencie potrzebują. Mało tego o 12.00, czyli po wznowieniu przez sklepy „normalnej” pracy następował na nie niekiedy szturm tych, którzy musieli dwie godziny uzbroić się w cierpliwość.  

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatOd jutra wracają budzące duże emocje ograniczenia w robieniu zakupów