Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
sobota, 17 październik 2020 09:16

Sytuacja jest dramatyczna. Suski szpital pilnie potrzebuje wolontariuszy i pracowników

Napisane przez

W bardzo trudnej sytuacji znalazł się Zakład Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej, w którym zaczyna przez koronawirusa brakować rąk do pracy. Poszukuje chętnych do podjęcia zatrudnienia w tej placówce lub bycia w niej wolontariuszem.

 

- Znaleźliśmy się w bardzo trudnej dla nas wszystkich rzeczywistości. Sytuacja epidemiczna na terenie naszego powiatu pogarsza się w szybkim tempie. Codziennie, od kilku tygodni, odnotowujemy kolejny wysoki wzrost zachorowań na Covid-19, który niestety dotyka również personel naszej placówki. Absencja personelu medycznego i pomocniczego spowodowana koniecznością odbycia kwarantanny lub izolacji wpływa na liczbę personelu sprawującego opiekę nad pacjentami hospitalizowanymi w naszym Zespole. Dotyczy to również pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 i z powodu COVID-19 na Pododdziale Obserwacyjno-Covidowym – przekazują dyrekcja i pracownicy ZOZ w Suchej Beskidzkiej.

W związku z sytuacją kadrową w jakiej znalazł się szpital apelują do wszystkich, którzy chcieliby i mogą odciążyć personel naszej placówki. Pilnie poszukują wolontariuszy lub osób chcących podjąć pracę w szpitalu do opieki nad osobami hospitalizowanymi. Zapotrzebowanie jest ogromne. - Znaczącym wsparciem będą osoby młode, z nieco większą ilością czasu. Ich pomoc w tym momencie jest nieoceniona. Zapewniamy: przeszkolenie, środki ochrony indywidualnej, ubezpieczenie. Teraz jesteście potrzebni bardziej niż kiedykolwiek – apeluje Monika Wróblewska-Polak, rzecznik prasowy ZOZ w Suchej Beskidzkiej.

Osoby, które chciałyby podjąć się pracy lub bycia wolontariuszem proszone są o kontakt mailowy -  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pracownicy szpitala przekazują, że priorytetem jest dla nich zapewnienie nieprzerwanego funkcjonowania ZOZ. Podkreślają, że mają świadomość, że przedsięwzięte przez nich ograniczenia i zakazy mogą wywołać pewne niedogodności i niezrozumienie. Jednak zaznaczają, że dokonują wszelkich starań, aby je zminimalizować. - Prosimy, aby pamiętać, że są one podejmowane w trosce o dobro pacjentów hospitalizowanych i personelu. Podyktowane właściwym i koniecznym postępowaniem epidemiologicznym, czasowe wstrzymania funkcjonowania oddziałów, hospitalizacji i badań planowych podejmowane są w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne nas wszystkich. Cały nasz personel jest w pełni zaangażowany, aby sprostać temu wyzwaniu – przekazuje załoga ZOZ, prosząc o zrozumienie sytuacji, z którą przyszło się jej zmierzyć i powstrzymanie się od eskalacji negatywnych emocji w związku z działaniami podejmowanymi przez nasz ZOZ.

asdasdasdasdas