Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 19 styczeń 2015 08:40

Towarowe składy powrócą na suskie tory?

Napisał

W Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej odbyło się spotkanie dotyczące modernizacji linii kolejowej na odcinku Skawina - Sucha Beskidzka - Chabówka – Zakopane. Na tory wróci ruch towarowy?

 

Spotkanie m.in. samorządowców oraz przedstawicieli kolei miało na celu zapoznanie projektantów modernizacji linii kolejowej Skawina - Sucha Beskidzka - Chabówka – Zakopane z oczekiwaniami samorządów.

- Głównym założeniem planowanej inwestycji jest skrócenie czasu przejazdu pociągów dalekobieżnych na trasie Kraków - Zakopane z obecnych 3 godzin do ok. 2 godzin oraz zwiększenie bezpieczeństwa ruchu. Istotnym elementem projektu ma być również  dostosowanie infrastruktury technicznej do przywrócenia ruchu towarowego, co ma wpłynąć na poprawę warunków prowadzenia działalności gospodarczej w regionie – podaje serwis prasowy suskiego powiatu.

Jednym z elementów modernizacji linii na terenie powiatu będzie wykonanie łącznicy kolejowej w Suchej Beskidzkiej, która o kilkanaście minut skróci czas przejazdu. Prace mają rozpocząć się w maju tego roku, a zakończenie i włączenie jej do użytkowania planowane jest w 2016 roku. W ramach projektu przewiduje się również m.in.: weryfikację istniejących przystanków kolejowych i dostosowanie ich rozmieszczenia do bieżących potrzeb oraz wprowadzenie bezkolizyjnych skrzyżowań dróg z linią kolejową.

Realizacja inwestycji nastąpi w latach 2017-2020, a środki na jej sfinansowanie pochodzić będą z funduszy europejskich.

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatTowarowe składy powrócą na suskie tory?