Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 21 listopad 2020 10:53

Szkoły jeszcze długo pozostaną zamknięte, święta we własnych domach...

Napisane przez
Szkoły jeszcze długo pozostaną zamknięte, święta we własnych domach... Fot. Printscreen

Nauka zdalna do końca grudnia, wciąż zamknięte instytucje kultury, święta „w domu” i częściowe odmrażanie gospodarki, to najważniejsze z postanowień w sprawie nowych zasad epidemicznych ogłoszone przez premiera Mateusza Morawieckiego.

 

Nowe zasady będą obowiązywały od 28 listopada. Rząd zdecydował, że szkoły pozostaną zamknięte do 23-24 grudnia, a od  3 stycznia w całej Polsce rozpoczną się dwutygodniowe ferie.  - Do tej pory ferie były rozłożone, by ruch w gospodarce był większy. Jednak w 2021 r. muszą być skumulowane, by ten ruch był jak najmniejszy - podkreślił premier.

Od 28 listopada ponownie będą mogły działać zamknięte obecnie placówki handlowe, ale w najwyższym reżimie sanitarnym. W grudniu będą jednak tylko dwie niedziele handlowe. Wciąż nieczynne pozostają restauracje i kluby fitness, a także teatry, kina, domy kultury i inne instytucje kulturalne.

Premier najpierw zaapelował, by Boże Narodzenie spędzić w gronie najbliższej rodziny. Dopytywany zapowiedział, że przygotowywane są przepisy, które sprawią, że zabronione będzie przemieszczanie się. Wręcz zaznaczył, że nie są to tylko rozmowy, ale już opracowywane są konkretne rozwiązania.  

 

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że jeśli średnia dobowa liczba zakażeń spadnie poniżej 19 tys., to rząd przewiduje powrót do strefy czerwonej, a poniżej 10 tys. być może wrócimy do strefy żółtej. Powrót do strefy zielonek możliwy będzie przy wskaźniku poniżej 4 tys. dziennie. Zaapelował o stosowanie się do obowiązujących przepisów, gdyż sytuacja jest trudna.  Jeśli się pogorszy to może okazać się, że potrzebna będzie narodowa kwarantanna.

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatSzkoły jeszcze długo pozostaną zamknięte, święta we własnych domach...