Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 25 listopad 2020 09:31

Ryszard Hadka pośmiertnie odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

Napisane przez
Ryszard Hadka pośmiertnie odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi Fot. Tomasz Spannbauer

Wczoraj rodzina, przyjaciele, znajomi, samorządowcy pożegnali Ryszarda Hadkę, byłego przewodniczącego Rady Gminy Stryszawa i Rady Powiatu Suskiego. Prezydent Polski Andrzej Duda odznaczył go pośmiertnie Złotym Krzyżem Zasługi.

 

- Pięknie dzisiaj świeciło słońce nad Stryszawą, tak jakby chciało dodać nam otuchy po wielkiej stracie, jakiej doznała w ostatnich dniach nasza powiatowa społeczność. Odszedł od nas Przewodniczący Rady Powiatu Suskiego, patriota, człowiek niezwykle zaangażowany i pomocny w sprawach samorządowych, miłośnik przyrody i po prostu Polak - Ryszard Hadka – napisał w mediach społecznościowych Tomasz Spannbauer, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Suskiego. - Będzie Go nam wszystkim ogromnie brakowało. Spoczywaj w pokoju, Kolego – dodał.

Przypomnijmy. Ryszard Hadka zmarł w czwartek 19 listopada. Miał 70 lat. Był jednym z najaktywniejszych i najbardziej zasłużonych działaczy samorządowych na Podbabiogórzu. Przez szesnaście lat, od 1994 do 2010 r. reprezentował mieszkańców w Radzie Gminy Stryszawa. W latach 1994-1998 był członkiem zarządu gminy, a następnie przez trzy kadencje (1998-2010) pełnił funkcję przewodniczącego Rady. W wyborach samorządowych w 2010 r. uzyskał mandat radnego powiatowego, a w październiku 2013 roku został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Suskiego. Od 2014 roku był przewodniczącym Rady Powiatu Suskiego kolejno V i VI kadencji. Od 2002 roku stał na czele Powiatowej Rady Zatrudnienia (obecnie - Powiatowa Rada Rynku Pracy), działał również w Radzie Społecznej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej. Angażował się w życie lokalnej społeczności, m.in. uczestnicząc w pracach Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich, Lokalnej Grupy Działania "Podbabiogórze" i innych organizacji. Całe swoje życie zawodowe związał z lasem i przyrodą, pracując m.in. jako leśniczy w Nadleśnictwie Sucha, gdzie przez szereg lat pełnił też funkcję przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność". Za jego dokonania prezydent Polski Andrzej Duda przyznał mu pośmiertnie Złoty Krzyż Zasługi.  

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatRyszard Hadka pośmiertnie odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi