Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 25 listopad 2020 13:01

Zbigniew Starzec rezygnuje z funkcji wicewojewody

Napisane przez
Dość nieoczekiwanie z funkcji wicewojewody zrezygnował Zbigniew Starzec. Pochodzący z Oświęcimia samorządowiec w ostatnich miesiącach często gościł w naszym powiecie. 
- Poprosiłem pana Premiera o przyjęcie mojej rezygnacji z zaszczytnej funkcji Wicewojewody Małopolskiego. Była to dla mnie bardzo trudna lecz przemyślana decyzja. Tym wszystkim, którzy stanęli na mojej „małopolskiej drodze”pragnę serdecznie podziękować - napisał na swoim profilu Facebook Zbigniew Strzec.  Podkreślił, że praca w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, praca dla Małopolan to był ogromny zaszczyt i honor. Podziękował pracowników urzędu, którzy udzielali mu -jak zaznaczył- ogromnego wsparcia. - Ostatnie 9 miesięcy to nieustanna walka z koronawirusem, i tu zwracam się do dyrektorów wszystkich małopolskich szpitali, tych powiatowych, wojewódzkich, uniwersyteckich i resortowych oraz do ich wspaniałego, bohaterskiego personelu medycznego, bardzo nisko się Wam kłaniam i bardzo dziękuję za Państwa zaangażowanie i ogromne poświęcenie, służbom mundurowym, strażakom, żołnierzom, policjantom, strażnikom miejskim, pokazaliście, że razem możemy ogromnie dużo - napisał. 
 
Szczególne podziękowania skierował do samorządowców. - Sam nim byłem przez 12 lat i cały czas nim się czuję. Jestem Wam wdzięczny za zaufanie, którym mnie obdarzyliście, za merytoryczne dyskusje i współpracę. Niejednokrotnie mieliśmy różne zdania, ale zawsze dochodziliśmy do jakże potrzebnego porozumienia. Przepraszam, że nie zawsze mogłem, że niekiedy nie spełniałem Waszych oczekiwań, że nieraz potrzebowaliśmy czasu by wypracować niezbędny kompromis, ale zawsze na pierwszym miejscu było dla nas dobro Małopolski. To był piękny czas służby dla Polski. Wielkie dzięki za to, że mogę mieć Was wszystkich w gronie swoich znajomych, kolegów i przyjaciół. I na koniec, nie o pandemii i obostrzeniach, pamiętajcie zawsze o tym, że dobro zwycięży, że uczciwość popłaca, że praca obroni się sama, pozostańcie sobą i nie dajcie się zmienić - podkreślił. 
 
Powody zaskakującej decyzji przestają być takimi, gdy wgłębi się w wypowiedź udzieloną Faktom Oświęcim. - Powody są osobiste, przemyślanie, niewiążące się z żadnym awansem. Chodzi o zupełnie odmienny model zarządzania Małopolskim Urzędem Wojewódzkim od takiego, do którego byłem przyzwyczajony, co nie znaczy, że ten model jest zły - wyjaśnił. Dodał, że decyzję omówił z żoną. Wspomniał, że ostatnie miesiące były dla niego bardzo ciężkie. Bardzo długo pracował, późno wracał do domu.
 
Premier nie podjął jeszcze decyzji w sprawie przyjęcia dymisji. Wczoraj Zbigniew Starzec gościł w Jordanowie. - Jeden z ostatnich moich dni pracy w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, dziś w Jordanowie zakończenie prac związanych z polichromiami w dawnym sądzie grodzkim, na które Rząd Polski przyznał dotacje w wysokości ok. 1.8 mln zł. Dzięki determinacji burmistrza Andrzeja Malczewskiego uratowano to przepiękne wnętrze - napisał. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatZbigniew Starzec rezygnuje z funkcji wicewojewody