Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 30 styczeń 2015 13:41

SPOTKANIE NOWOROCZNE CZŁONKÓW POLSKIEGO STOWARZYSZENIA NA RZECZ OSÓB Z UPOŚLEDZENIEM UMYSŁOWYM KOŁO W ZAWOI

Po raz kolejny odbyło się spotkanie opłatkowe członków  PSOUU Koło w Zawoi, które zrzesza min. rodziców dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno -Edukacyjnego-Wychowawczego (skrót OREW) w Juszczynie oraz działającego od września Ośrodka w Tarnawie Górnej. Stowarzyszenie to  posiada także Świetlicę Terapeutyczno-Rehabilitacyjną w Skawicy, do której uczęszczają dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

 

          Wśród przybyłych na uroczystość gości byli starosta suski pan Józef Bałos, przewodniczący Rady Powiatu pan Ryszard Chadka, wójtowie gmin: Zawoja - pan Marcin Pająk, Budzów - pan Jan Najdek, Zembrzyc - pan Łukasz Palarski oraz dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej pani Renata Spisak-Sowa. Pani Małgorzata Sitarz -przew. Zarządu Koła przywitała zebranych oraz podziękowała przedstawicielom gmin i starostwa za dotychczasową pomoc, która pozwoliła zaadaptować część budynku po byłej szkole w Tarnawie Górnej dla potrzeb najmłodszych niepełnosprawnych. Jednak by prace mogły ruszyć dalej niezbędne jest zamontowanie windy, na którą ciągle zbierane są fundusze. Głos zabrał starosta suski, który przypomniał historię powstawania OREW w Juszczynie oraz wyraził chęć dalszej współpracy z Zarządem Stowarzyszenia. Potem wystąpił wójt gminy Budzów podkreślając jak ważna jest praca z dziećmi niepełnosprawnymi oraz podziękował kadrze OREW za pełne zaangażowanie w pracę z dziećmi. Następnie pan Marcin Pęczek - dyrektor OREW w Juszczynie zaprosił  do obejrzenia Jasełek zwracając uwagę," iż tegoroczne Jasełka składają się nie tylko z gry aktorskiej na żywo, ale także z przygotowanej wcześniej projekcji filmowej. Zawierają one sceny ze stworzenia świata, narodzenia Jezusa jak też kolędy z wykorzystaniem alternatywnych metod komunikacji z udziałem dzieci z OREW. Metody te stosowane są na co dzień w pracy z dziećmi."

        Na koniec pani Małgorzata Sitarz ze wzruszeniem podziękowała małym aktorom jak również kadrze pracującej z dziećmi za przygotowanie przedstawienia, które pokazało publiczności, że nie trzeba umieć mówić, aby  można było przekazać informacje, opowiadać czy śpiewać.

 

ZARZĄD POLSKIEGO STOWARZYSZENIA NA RZECZ OSÓB Z UPOŚLEDZENIEM UMYSŁOWYM KOŁO W ZAWOI SKŁADA SERDECZNE PODZIĘKOWANIE WŁAŚCICIELOM RESTAURACJI "MAGNOLIA "W BUDZOWIE ZA KOLEJNĄ JUŻ GOŚCINĘ I OTWARTE SERCE DLA NASZYCH PODOPIECZNYCH.

 

HomeWydarzeniaPowiatSPOTKANIE NOWOROCZNE CZŁONKÓW POLSKIEGO STOWARZYSZENIA NA RZECZ OSÓB Z UPOŚLEDZENIEM UMYSŁOWYM KOŁO W ZAWOI