Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

sobota, 31 styczeń 2015 15:09

Będzie kasa na drogi, solary i scalenia gruntów

Rada Powiatu Suskiego uchwaliła budżet powiatu na 2015 rok. Niemal dwumilionowy deficyt ma zostać pokryty z z wyemitowanych obligacji.

 

Budżet powiatu na 2015 rok jest budżetem deficytowym Po stronie dochodów ustalono wiem  kwotę 92 494 121 zł, natomiast wydatki  na poziomie 94 328 269  zł,. Jak zaznaczają władze powiatu deficyt w kwocie 1 834 147  zł oraz zobowiązania wynikająca z zaciągniętych kredytów planuje się pokryć z wyemitowanych obligacji na kwotę 3 220 000 zł.

Ważne dla budżetu było podjęcie przez radnych decyzji o wyrażeniu zgody na zaciągnięcie zobowiązania, by umożliwić przejęcie części długu powiatu przez wyłoniony w drodze przetargu nieograniczonego podmiot zewnętrzny np. bank lub inną instytucję finansową.

Przyjęcie rozwiązań zmierzających do restrukturyzacji zadłużenia powiatu, pozwoliło zaplanować w tegorocznym budżecie środki na przeprowadzenie kilku znaczących inwestycji m.in: remont i przebudowa dróg powiatowych na terenie miasta Sucha Beskidzka, kontynuacja budowy budynku warsztatów terapii zajęciowej w Juszczynie, montaż instalacji solarnych dla 564 rodzin z terenu powiatu suskiego, scalania gruntów wsi Łętownia, w tym modernizacja i budowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych w ramach zagospodarowania poscaleniowego.

Do sprawy długi i obligacji – wrócimy.

O potrzebie podjęcia działań naprawczych pisaliśmy TUTAJ.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatBędzie kasa na drogi, solary i scalenia gruntów