Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jacek Moćko
czwartek, 12 luty 2015 09:27

Solary bez serwisu gwarancyjnego?

Wydaje się, że nad projektem instalacji 2349 solarów w powiecie suskim zawisło jakieś fatum. Firma, która wykonała instalacje i miała odpowiadać za ich serwis złożyła wniosek o upadłość z opcją likwidacji firmy.

 

Od momentu rozpoczęcia prac instalacyjnych Użytkownicy mieli zastrzeżenia do pracy firmy Solver, na bieżąco uwagi swoje przekazywali Koordynatorowi Projektu. Firma Solver nie zostawiła po swojej pracy wrażenia solidności i dbałości o klienta. Zastanawia fakt, iż mając powyższe na uwadze starostwo Powiatowe 31.10.2014 podpisało z ową firmą ugodę, na mocy, której wypłacono firmie Solver 1 437 303,59 zł tytułem płatności końcowej za realizację umowy oraz zwrócono kaucję, będącą zabezpieczeniem należytego wykonania umowy w wysokości 506 112,56 zł.

Zaledwie 13 dni po podpisaniu ugody z suskim starostwem, firma Solver sp. z o.o. z Tarnowskich Gór złożyła w Sądzie Rejonowym w Gliwicach wniosek o ogłoszenie upadłości z opcją likwidacji.

Decyzja ta sprawia, iż Użytkownicy instalacji solarnych zostają pozbawieni bezpłatnych świadczeń gwarancyjnych, za które firma Solver otrzymała już wynagrodzenie.

 Jak czytamy w oświadczeniu, wydanym przez starostę suskiego Józefa Bałosa i wicestarostę Zbigniewa Hutniczaka: „prowadzone obecnie postępowanie w sprawie ogłoszenia upadłości Solver sp. z o.o. może doprowadzić do faktycznego pozbawienia Użytkowników instalacji i Powiatu możliwości bezpłatnego serwisu gwarancyjnego instalacji solarnych przez gwaranta -wykonawcę instalacji, tj. firmę Solver sp. z o.o.” W dalszej części oświadczenia można przeczytać, że zaniechanie wykonywania czynności serwisowych przez ww. firmę może mieć charakter trwały.

 

 

HomeWydarzeniaPowiatSolary bez serwisu gwarancyjnego?