Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 20 luty 2015 15:04

Wybrano nowe władze Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich

W środę 18 lutego w Mucharzu doszło do spotkania Rady Starszych należących do Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich. Efektem obrad było wyłonienie nowych władz na czteroletnią kadencję oraz ustalenie programu działania na 2015 rok. 

 

Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich to powstała w 1995 roku organizacja społeczno-kulturalna, promująca współpracę regionalną na terenie wokół Babiej Góry. Na chwilę obecną członkami Stowarzyszenia jest 14 gmin: Budzów, Bystra-Sidzina, Jabłonka, Jordanów, Koszarawa, Lanckorona, Lipnica Wielka, Maków Podhalański, Mucharz, Stryszawa, Stryszów, Sucha Beskidzka, Zawoja i Zembrzyce, a także 56 wsi. Podczas środowych obrad w ramach Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego udzielono absolutorium ustępującemu Kręgowi Gazdów, tworzących Zarząd SGB i wybrano nowe władze na czteroletnią kadencję. Obecny skład Kręgu Gazdów wyglądał będzie następująco:

 

Przewodniczący – Starszy Gazda – Marek Listwan

I Zastępca Przewodniczącego – Gazda – Antoni Karlak

II Zastępca Przewodniczącego – Gaździna – Krystyna Szczepaniak

Sekretarz Stowarzyszenia – Gaździna – Zofia Orszacka

Skarbnik Stowarzyszenia – Gaździna – Halina Zielonka

Członek Zarządu – Gazda – Łukasz Palarski

Członek Zarządu – Gazda – Stanisław Tempka

Członek Zarządu – Gazda – Jan Wacławski

Członek Zarządu – Gazda – Wacław Wądolny

Skład Komisji Rewizyjnej:

Jan Najdek – Gazda

Rafał Lasek – Gazda

Mariusz Wnenk – Gazda

Główne cele, jakie stawia sobie Stowarzyszenie, to zwiększanie współpracy pomiędzy poszczególnymi jego członkami (gminami) oraz ochrona krajobrazu przyrodniczego i kulturowego tego obszaru, zajmowanego przez 1050,95 km2 i zamieszkiwanego przez 113 800 osób. Stowarzyszenie prowadzi także działalność wydawniczą w zakresie publikowania materiałów zbieranych przy okazji sympozjów popularno-naukowych, organizowanych przez SGB oraz podejmowanie innych tematów związanych z regionem. Publikacje skupiają się przede wszystkim w seriach „Roczników Babiogórskich”, „Biblioteki Babiogórskiej” i „Kalendarzy SGB”.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatWybrano nowe władze Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich