Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 04 marzec 2015 09:06

Poseł Krzysztof Szczerski w Radzie Kampanii Prezydenckiej Andrzeja Dudy

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Szczerski ogłosił dziś, że w najbliższym czasie dołączy do Rady Kampanii Wyborczej Andrzeja Dudy, kandydata PiS na urząd Prezydenta RP. Tym samym poseł Szczerski zostanie drugim parlamentarzystą z naszego okręgu wyborczego bezpośrednio zaangażowanym w tegoroczną kampanię wyborczą. Wcześniej funkcję szefa sztabu Andrzeja Dudy objęła Beata Szydło, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.  

 

Rada Kampanii Wyborczej pełni funkcje doradcze przy sztabie wyborczym Andrzeja Dudy, a w jej skład wchodzą znani politycy i naukowcy kojarzeni z prawą stroną sceny politycznej, m.in. Jarosław Gowin, Zbigniew Ziobro, Piotr Gliński czy Ryszard Legutko.

Na specjalnie zwołanym spotkaniu poseł Krzysztof Szczerski poinformował o swym włączeniu się w prace tego ciała a także zaprezentował główne tezy programu kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta. „Umowa programowa Andrzeja Dudy z Polakami” opiera się na czterech filarach: Rodzina, Praca, Bezpieczeństwo i Dialog. Według posła Szczerskiego program Dudy to nowa jakość w polskiej polityce. „Propozycja Andrzeja Dudy to nie zbiór obietnic bez pokrycia, to nie pusta deklaracja, ale umowa z Polakami i wynikające z niej realne zobowiązania w każdej z czterech dziedzin” – powiedział Szczerski.

 

„Umowa programowa” Andrzeja Dudy przewiduje m.in. wsparcie finansowe w wysokości 500 złotych na każde dziecko w rodzinach o najmniejszych dochodach i 500 zł na każde dziecko poczynając od drugiego w rodzinach lepiej zarabiających, powołanie Narodowej Rady Rozwoju oraz Rady Przedsiębiorczości przy prezydencie, zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł. W swoim programie Duda zapowiedział też podjęcie dynamicznych działań w sprawie zrównania dopłat dla polskich rolników z poziomem dopłat zachodniej Europy.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatPoseł Krzysztof Szczerski w Radzie Kampanii Prezydenckiej Andrzeja Dudy