Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 04 marzec 2015 09:38

Sprawdź ile kosztowałeś, i kosztujesz, NFZ

Ile kosztowały świadczenia zdrowotne, które zostały nam udzielone i sfinansowane przez NFZ, jaki jest nasz stan aktualny w EWUŚ - na te i inne pytania będzie można poznać odpowiedzi w najbliższy piątek w suskim szpitalu.

Konto Zintegrowanym Informatorze Pacjenta(ZIP), które jest obsługiwane przez Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia można założyć poprzez wizytę w jednym z punktów w Krakowie, Tarnowie, Nowym Targu i Nowym Sączu (więcej informacji na stronie www.nfz-krakow.pl). W piątek 6. marca w Suchej Beskidzkiej w godzinach 10-14 każdy zainteresowany będzie miał możliwość rejestracji i aktywacji konta w systemie ZIP. Wystarczy przyjść do sali obok stołówki szpitalnej (dawniej bar "Plusik") z dowodem osobistym lub paszportem, podpisać wniosek, odebrać login i hasło.

Po uruchomieniu konta w ZIP dostępne będą:
  • Prawa pacjenta 
  • Zasady korzystania z opieki medycznej w ramach ubezpieczenia w Polsce i za granicą,
  • Nasz aktualny status ubezpieczenia w eWUŚ, 
  • Wykaz placówek mających kontrakt z NFZ wraz z godzinami otwarcia i dostępnością dla osób niepełnosprawnych,
  • Świadczenia zdrowotne, które zostały nam udzielone i sfinansowane przez NFZ,
  • Wystawione recepty i kwoty refundacji leków oraz zaopatrzenia ortopedycznego,
  • Deklaracje wyboru lekarza i pielęgniarki POZ- Informacja na jakim etapie jest nasz wniosek o leczenie sanatoryjne.

 

HomeWydarzeniaPowiatSprawdź ile kosztowałeś, i kosztujesz, NFZ