Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 13 kwiecień 2015 16:32

Sucha Beskidzka: Uczcili pamięć ofiar Katynia i tragedii smoleńskiej.

W sobotę 11 kwietnia 2015r. o godz. 10.00 w kościele parafialnym w Suchej Beskidzkiej odprawiono uroczystą Mszę Świętą w intencji ofiar Katynia i tragedii smoleńskiej.

W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, władze i radni powiatu suskiego oraz lokalne środowiska patriotyczne na czele z Ruchem Społecznym im. Lecha Kaczyńskiego. Swoje poczty sztandarowe wystawiły: Babiogórski Oddział Związku Podhalan w Makowie Podhalańskim, Związek Kombatantów z Makowa Podhalańskiego, Związek Strzelecki Piechoty Górskiej oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Suchej Beskidzkiej.

Po Mszy parlamentarzyści oraz władze powiatu złożyli kwiaty i zapalili znicze pod znajdującym się obok kościoła kamieniem katyńskim. Uczestnicy wysłuchali także okolicznościowych przemówień posła Krzysztofa Szczerskiego oraz senatora Andrzeja Pająka. Obaj przedstawiciele parlamentu podziękowali wszystkim uczestnikom za modlitewną pamięć i obecność w tym dniu.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatSucha Beskidzka: Uczcili pamięć ofiar Katynia i tragedii smoleńskiej.