Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 16 kwiecień 2015 17:00

Nielogiczna reorganizacja Poczty Polskiej

Napisał

Co dzieje się za murami urzędu Poczty Polskiej? Co tak zaniepokoiło naszego Czytelnika, iż w iście desperackim czynie wytknął błędy tejże instytucji? 

Dotarł do nas mail od Czytelnika, w którym zwraca uwagę na reorganizację Poczty Polskiej w miejscowościach powiatu suskiego. Jak bije na alarm, ma miejsce redukcja etatów, zmiana lokalizacji placówek pocztowych.

-  W ostatnim czasie została podjęta decyzja, że wszyscy listonosze z całego powiatu będą odbierać przesyłki w Urzędzie Pocztowym w Suchej Beskidzkiej, a nie  jak dotychczas w "swojej" placówce w danej miejscowości – pisze Czytelnik. - By było tego  mało budynek, w których mieści się Poczta w Zawoi został przed laty  wybudowany przez Pocztę Polską. Oprócz wspomnianej Poczty w budynku  wynajmowane są pomieszczenia na sklep, a na piętrze znajdują się także  pokoje do wynajęcia, więc Poczta musiała też na tym zarabiać. Niedawno  został on sprzedany prywatnej osobie, by na następny dzień Poczta  wynajęła od niego pomieszczenia dotychczas zajmowane przez placówkę. 

Postanowiliśmy pomóc odpowiedzieć na nurtujące pytania, tym samym rozjaśnić sytuację, która budzi ciekawość, nie tylko pracowników poczty. Zwróciliśmy się do Biura Prasowego, Poczty Polskiej S. A.,  celu uzyskania klarownej odpowiedzi na powyższe zarzuty. Opowiedz dość oszczędna, by nie rzec – lakoniczna - niestety nie wniosła ona wiele do sprawy. 

- Placówka Poczty Polskiej w Zawoi będzie jak do tej pory realizować pełny zakres powszechnych usług pocztowych, będzie funkcjonować w tej samej lokalizacji  tj. Zawoja 991 w niezmienionych godzinach pracy od poniedziałku do piątku od 08:00 do 18:00 oraz w soboty od 08:00 do 13:00 – poinformowała Żaneta Czyżniewska z Biura Prasowego Poczty Polskiej. 

Jak dodała, w dalszym ciągu budynek, w którym działa placówka pocztowa,  stanowi własność Poczty Polskiej. 

Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia informacja dotycząca tak ważnego punktu infrastruktury powiatu suskiego. 

Zachęcamy także do przesyłania mail w sprawach, które są ważne dla naszych Czytelników. Ze swojej strony obiecujemy, iż  zrobimy wszystko, by nie pozostały one bez odzewu. 

 

 

 
asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatNielogiczna reorganizacja Poczty Polskiej