Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 22 kwiecień 2015 13:28

Walczą o place zabaw - czy zdążą?

Manifestacja  poparcie placu zabaw w Jordanowie Manifestacja poparcie placu zabaw w Jordanowie

Od początku kwietnia można oddawać głosy na place NIVEA w całej Polsce. Z naszego powiatu do tegorocznej edycji konkursu zgłosiły się dwie miejscowości - Jordanów i Stryszawa.

Nowe place zabaw powstaną w czterdziestu lokalizacjach. Głosowanie trwa od 3 kwietnia do 31 maja i podzielone jest na dwie tury. Z końcem kwietnia (głosować można do 30. kwietnia do godz. 23:59.59) poznamy pierwsze 20 zwycięskich lokalizacji, a kolejnych 20 zostanie ogłoszonych z końcem maja (głosowanie będzie trwać od godz. 12:00 1. maja do 31. maja do godz. 23:59.59)

Podobne place powstały we wcześniejszych latach w Suchej Beskidzkiej czy Makowie Podhalańskim, więc jest się o co bić. A, że warto się o nie starać najlepiej niech świadczy liczba atrakcji, która będzie czekała na dzieci: m.in. multi zestaw kaskada, tunel rurowy królicza norka, piaskownica z daszkiem, huśtawka ważka, kiwak dwuosobowy, gra balance, huśtawka wahadłowa, zjeżdżalnia czy karuzela z siedziskami.

Na podstawie dotychczasowych głosów wniosek nasuwa się jeden - o ile Jordanów będzie walczył do końca, o tyle Stryszawa wywiesiła białą flagę. Jordanów na chwilę obecną zajmuje 51. miejsce z liczbą głosów ponad 18 tys. Na 319 miejscu znajduje się Stryszawa (zaledwie 2000 głosów).

W Jordanowie do akcji włączają się mieszkańcy Jordanowa (ale nie tylko), duża mobilizacja panuje na portalach społecznościowych. W poniedziałek 20. kwietnia uczniowie z ZS im. Bł. Ks. P. Dańkowskiego rozdawali na ulicach, w przychodni zdrowia w Jordanowie ulotki zachęcające do głosowania. Plakaty można znaleźć także na witrynach sklepowych w rynku, na tablicach ogłoszeń.

I jeszcze przypomnienie - Maków Podhalański w 2011 roku miał 55 894 głosów, Sucha Beskidzka 73 601. Głosowania odbywały się jednak w kilku turach - teraz są tylko dwie i później Jordanów oraz Stryszawa nie będą już miały marginesu błędu. Powodzenia!

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatWalczą o place zabaw - czy zdążą?