Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 24 kwiecień 2015 08:27

Na Babiej nadal zima

Napisał

Planując wiosenne wyprawy w góry warto pamiętać, że na Babiej Górze nadal obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

Pracownicy Babiogórskiego Parku Narodowego proszą o rozwagę. Warunki turystyczne trudne - szlaki miejscami mogą być oblodzone i śliskie. 

Co prawda lokalne zagrożenie lawinowe jest niskie – obowiązuje I stopień, to jednak warunki pogodowe na Babiej Górze mogą bardzo szybko ulegać zmianie, dlatego też zawsze trzeba być przygotowanym na znaczne pogorszenie pogody  a więc występowanie silnego wiatru, niskiej temperatury, obfitych opadów, ograniczoną widoczność, burze itp.

Co więcej, do odwołania szlak żółty - Perć Akademików - pozostaje zamknięty dla ruchu turystycznego. 

- Na górską wycieczkę nie wybieramy się samotnie, a o planowanej trasie i terminie wycieczki powiadamiamy znajomą osobę – radzą parkowcy - Na babiogórskich szlakach trzeba zachować szczególną uwagę, zwłaszcza przy schodzeniu, trzeba zorientować się jakie mogą panować warunki atmosferyczne i warunki na szlakach, najlepiej opierając się na aktualnej prognozie pogody. Dobrze naładowany telefon komórkowy może uratować życie.

 

 
Babia Góra

Babsztyl - Kiedy góral umiera

Posted by Sucha24.pl on 21 marca 2015

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatNa Babiej nadal zima