Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 29 kwiecień 2015 20:49

Zmarła Zyta Jagosz - założycielka OREW w Juszczynie

Zmarła Zyta Jagosz - założycielka OREW w Juszczynie archiwum OREW Juszczyn

28 kwietnia 2015 roku, po ciężkiej chorobie, zmarła załozycielka Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno - Wychowawczego w Juszczynie  Śp. Zyta Jagosz.

 

Charyzmatyczny Społecznik działający czynnie,który włączył się w Ruch z inicjatywy Pani doktor Marii Trzcińskiej- Fajfrowskiej w tworzeniu pierwszego w Polsce Dziennego Domu Opieki dla Dzieci Specjalnej Troski w Katowicach- Giszowcu w 1984 roku. Po tragicznej śmierci Pani dyrektor Marii Trzcińskiej- Fajfrowskiej objęła funkcję dyrektora placówki w 1994 roku i pełniła ją do emerytury do roku 1999. Jako pracodawca zawsze miała ludzką twarz, nie zostawiła nikogo bez pomocy, broniła pracowników. Serdeczna dla dzieci i ich rodziców. Po przejściu na emeryturę nie pozostała z boku, ciągle czynnie działała na rzecz Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin.  Jak sama mówiła "motorem do działań była Jej rodzina". W latach 1996-2000 była członkiem Zarządu Głównego PSOUU w Warszawie. W 2003 roku przeprowadziła się z rodziną do Zawoi....... i znów zaczęła działać. Z pomocą rodziców dzieci niepełnosprawnych i społeczników utworzyła Koło Zawojskie 19 lipca 2003 roku. Nieprzespane noce, determinacja, upór oraz przychylność władz samorządu powiatu suskiego doprowadziły do powstania placówki OREW w Juszczynie, która zaczęła funkcjonować od września 2006 roku. 

Zapisała się w ludzkich sercach jako osoba skromna, pogodna,merytoryczna, bezinteresowna, niosąca pomoc i dobre słowo,

Po ciężkiej chorobie zmarła 28 kwietnia 2015 roku. 

Pogrzeb odbędzie się w Kościele Najświętszej Marii Panny Wspomożenie Wiernych w Katowicach- Wełnowcu 2 maja 2015 roku o godzinie 10:30

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatZmarła Zyta Jagosz - założycielka OREW w Juszczynie