Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 06 maj 2015 20:35

Stanowisko Poseł Joanny Bobowskiej w sprawie Lasów Państwowych

Napisał

Proponowana  przez koalicję PO-PSL zmiana przepisów dotycząca  Lasów Państwowych zakładała, iż lasy stanowiące własność Skarbu Państwa nie podlegałyby przekształceniom własnościowym, lecz wyjątki od tej zasady uzasadnione celami publicznymi lub celami zrównoważonej gospodarki leśnej określałaby ustawa. PiS uzależniło poparcie zmian od zgłoszonych przez siebie poprawek. Zaproponowana przez PiS poprawka zabraniająca jakichkolwiek przekształceń spowodowałaby katastrofę w rozwoju lasów. Nie można byłoby np. budować autostrad przecinających tereny leśne. PiS udowodniło, że nie jest w stanie działać ponad podziałami. Co więcej nie jest zainteresowane ochroną polskich lasów. 

 

Posłowie koalicji PO- PSL nie byli i nie są zwolennikami prywatyzacji Lasów Państwowych.  To właśnie posłowie PiS dla własnej gry medialnej wykorzystali proponowane zmiany jako powód do oskarżeń konkurencji. Zmiany zaproponowane przez grupę posłów PO-PSL w  projekcie  ustawy o zmianie Konstytucji RP dotyczącym Lasów Państwowych gwarantowały szczególną ochronę lasów i miał na celu wzmocnienie ich pozycji.  Przypomnijmy - według projektu:

1. „Lasy stanowiące własność Skarbu Państwa są dobrem wspólnym i podlegają szczególnej ochronie.

2. Lasy stanowiące własność Skarbu Państwa nie podlegają przekształceniom własnościowym, z wyjątkiem przypadków określonych w ustawie .

3. Lasy stanowiące własność Skarbu Państwa są udostępniane dla ludności na równych zasadach. Zasady udostępniania i gospodarowania lasami określa ustawa.” 

– mówi poseł na Sejm RP Joanna Bobowska

 

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatStanowisko Poseł Joanny Bobowskiej w sprawie Lasów Państwowych