Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 07 maj 2015 15:45

Byłaby druga tura czyli suskie „prawybory”

Gdyby to od Czytelników portalu sucha24.pl zależało, jaki byłby wynik wyborów prezydenckich, nie obeszłoby się bez drugiej tury. Co ciekawe, mieszkańcy regionu typują inaczej, niż w kraju.

Już w niedzielą Polacy zadecydują o tym, kto zostanie Głową Państwa. Z tej okazji swoiste prawybory na zasadzie sondażu postanowił tez przeprowadzić portal sucha24.pl. Według naszych Czytelników, wyniki głosowania w wyborach prezydenckich powinny przedstawić się inaczej, niż podają oficjalne, ogólnopolskie sondaże. Jednakże nie obyłoby się bez drugiej tury.

W internetowym głosowaniu naszych Czytelników wygrałby Andrzej Duda, na którego zagłosowało  24.9 procent osób, które wzięły udział w internetowej sondzie. Niewiele mniej głosów, wręcz o włos, uzyskał Paweł Kukiz z wynikiem 24,8 procent. Na trzecim miejscu uplasował się Janusz Korwin – Mikke, na którego „kliknęło” 19,8 procent. Na lidera ogólnopolskich sondaży, Bronisława Komorowskiego, który zajął czwarte miejsce w naszym rankingu, zagłosowało 17,5 procent Czytelników.

A jak wyniki przedstawią się w rzeczywistości? O tym poinformujemy zaraz po ich podaniu przez Państwową Komisję Wyborczą.

Pełne dane głosowania z dnia 7 maja 2015 roku z godziny 8.30.

Janusz Korwin-Mikke - 19.8%

Andrzej Duda - 24.9%

Paweł Kukiz - 24.8%

Bronisław Komorowski - 17.5%

Adam Jarubas - 0.6%

Marian Kowalski - 0.8%

Jacek Wilk - 0.5%

Janusz Palikot - 2.3%

Magdalena Ogórek - 6.4%

Grzegorz Braun - 1.5%

Paweł Tanajno - 1%

 
asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatByłaby druga tura czyli suskie „prawybory”