Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 11 maj 2015 13:30

Duda nad Komorowskim - komentują Bobowska, Wypartowicz i Spannbauer!

Napisał

Zakończyła się pierwsza tura wyborów! Wyniki są zaskakujące. Niejednych wprawiły w osłupienie. Innym pozwoliły świętować.

Oficjalnych wyników jeszcze nie ma (niewykluczone, że po podliczenie głosów okaże się, że wygra PSL ;)). Chwilę po zamknięciu lokali wyborczych został opublikowany sondaż poparcia, który można było śledzić w niedzielny wieczór w poszczególnych kanałach informacyjnych. I od wczoraj jest on szeroko komentowany w mediach, ale nie tylko.

Powiat suski niewiele różni się pod względem tego, co przedstawia analizowany obecnie sondaż ogólnopolski. Prawie w każdej z gmin z większą (nawet ponad 38-procentową w gminie Bystra-Sidzina) lub mniejszą (przewaga o 5,5 procent) Andrzej Duda wygrywał z Komorowskim. Tylko w gminie Jordanów drugie miejsce dla Pawła Kukiza, ale i tam przewaga pierwszego kandydata nad drugim (Dudy nad wspomnianym Kukizem) była największa spośród wszystkich gmin z naszego powiatu - 40,5 procent!

Zwolennicy urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego już planują co zrobić, aby w drugiej turze to ich kandydat okazał się zwycięzcą. - Dwa tygodnie wytężonej pracy z wyborcami, którzy nie poszli do wyborów lub poparli kontrkandydatów - to główne wyzwanie dla mnie, moich współpracowników i sympatyków Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Nie jest to czas na eksperymenty, poszukiwanie nowej drogi w polityce zagranicznej - mówi Joanna Bobowska, Poseł RP z PO.

Posłanka nie stroni od pochwał w kierunku sondażowego wyniku Pawła Kukiza (ponad 20 procent poparcia). - Wyniki Pawła Kukiza zaskoczyły, ale te rezultaty przekonują mnie jeszcze bardziej, że należy wsłuchać się w głosy z otoczenia, rożnych środowisk, ich krytykę i wspierać w poszukiwaniu rozwiązań ich problemów (…) To właśnie one wymagają szczególnej uwagi, ale i wsparcia w zrozumieniu działania. Nie nadąsanie jednorazowego zrywu lecz konsekwentnej pracy na rzecz społeczeństwa. Mam wiec nadzieję, i osobiście mnie to cieszy, mimo braku sympatii politycznych do Kukiza - że zmienia się perspektywa myślenia ludzi o władzy, a równocześnie przedstawicieli władzy o prowadzeniu polityki- zaznacza Bobowska.

Nie tylko PO zaskoczył bardzo dobry wynik Kukiza. - Dużym zaskoczeniem jest wysoki wynik Pawła Kukiza, który zapewne skradł nam kilka procent. Raczej pewne jest, że dojdzie do drugiej tury, w której zmierzą się Komorowski z Dudą - mówi Bartłomiej Wypartowicz, członek partii Korwin i dodaje: - Mam jedno słowo dla naszych zwolenników: Walczmy o lepszą Polskę, o lepsze jutro.

Wyparowicz, apeluje do społeczeństwa, by wybrali mniejsze zło, oddając swój głos na konkurenta Komorowskiego -  Andrzeja Dudę. Ponadto zapewnia, że wynik Korwina w wyborach do Parlamentu będzie tylko formalnością.

Wyniki sondażowe skomentował także Tomasz Spannbauer, radny powiatowy i kierownik Biura Poselskiego Posła PiS Krzysztofa Szczerskiego. - Sondaże potwierdziły się (..) Na pewno dla mnie zaskoczeniem jest wynik Kukiza, myślę, że Duda miałby lepszy wynik, bo tutaj Kukiz odebrał parę ładnych procent Dudzie (…) Sondaż pokazuje też, że to koniec Millera!” - zauważa Spannbauer.

 

 

Wyniki w powiecie suskim.

Budzów (frekwencja 46,04 proc.):A. Duda 53,20 proc, .B. Komorowski 20,75 proc., P. Kukiz 15,65 proc. 

Bystra-Sidzina (frekwencja 46,73 proc.):A. Duda 56,52 proc., B. Komorowski 17,86 proc., P. Kukiz 17,85 proc.

Jordanów - miasto (frekwencja 50,96 proc.):A. Duda 42,72 proc., B. Komorowski 27,05 proc., P. Kukiz 21,01 proc.

Jordanów - gmina (frekwencja 50,64 proc):A. Duda 58,40 proc., P. Kukiz 17,90 proc., B. Komorowski 16,63 proc.

Maków Podhalański (frekwencja 50,43 proc):A. Duda 52,61 proc., B. Komorowski 23,02 proc., P. Kukiz 17,62 proc.

Stryszawa (frekwencja 50,86 proc.):A. Duda 53,06 proc., B. Komorowski 23,42 proc., P. Kukiz 16,11 proc.

Zawoja (frekwencja 47,57 proc.):A. Duda 49,21 proc., B. Komorowski 26,86 proc., P. Kukiz 16,56 proc.

Zembrzyce (frekwencja 50,11 proc.): A. Duda 46,91 proc., B. Komorowski 27,49 proc., P. Kukiz 17,80 proc.

Sucha Beskidzka (frekwencja 52,28 proc.):A. Duda 38,46 proc., B. Komorowski 32,89 proc., P. Kukiz 19,40 proc.  4

 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatDuda nad Komorowskim - komentują Bobowska, Wypartowicz i Spannbauer!