Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 29 maj 2015 17:32

Aby zbadać wnętrze ciała

W szpitalu powiatowym w Suchej Beskidzkiej została otwarta pracownia endoskopii przewodu pokarmowego. Pozwoli na szybsze wykrywanie chorób.

 

Endoskopy, które znalazły się na wyposażeniu szpitala posiadają nowoczesne systemy obrazowania oparte na technice HD, pozwalające na uzyskiwanie obrazów w wysokiej rozdzielczości. Pracownia ma do zaoferowania również badania kolonoskopowe, pod znieczuleniem, w asyście anestezjologa. Pracownia ma w posiadaniu również nowoczesny aparat "EUS" firmy Pentax, dający możliwość prześwietlania ultradźwiękami ścian żołądka, jelit, jak również badania dróg żółciowych. 

- Suska pracownia będzie stanowić nie małą konkurencję na rynku usług medycznych. Mamy nadzieję,  że pracownia będzie wykorzystywana na tyle często, aby mogła pomóc w jak najszybszym wykrywaniu chorób oraz w porę im zapobiegać – mówili obecni na prezentacji.

 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatAby zbadać wnętrze ciała