Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 03 czerwiec 2015 18:31

Czerwiec: rachunki oszczędnościowe. 4% nadal osiągalne

Utrzymujące się na relatywnie niskim poziomie stopy RPP to powód, dla którego przeciętne oprocentowanie rachunków oszczędnościowych sięga dziś najwyżej 3,00-3,50%. Mimo że w dwóch bankach znaleźliśmy oferty na 4%, to osiągnięcie takiego zwrotu z inwestycji jest możliwe tylko pod szczególnymi warunkami.

 

Jakie konto oszczędnościowe wybrać [czerwiec 2015]?

Przeciętne oprocentowanie kont oszczędnościowych w Polsce stopniało z 3,2% w połowie 2013r. do poziomu blisko 1,5% w I kw. bieżącego roku.

Mimo że największe cięcia stóp procentowych mamy już za sobą, to oferty lokat terminowych i rachunków oszczędnościowych nie zapewniają satysfakcjonującego zwrotu na kapitale, bo mimo że 3 i 4% są osiągalne, to tylko dla wybranych klientów i w szczególnych okolicznościach.

TOP 3 najlepsze rachunki oszczędnościowe w Polsce *

1. Idea Bank i Getin Bank z rachunkami o oprocentowaniu: 4,00% w skali roku

Najlepszymi ofertami rynkowymi dysponują: Getin Bank oraz Idea Bank. Każda z tych dwóch instytucji oferuje prawdopodobnie najlepsze warunki, tj. oprocentowanie na poziomie 4,00% w skali roku.

Niestety do spełnienia warunków niezbędne jest posiadanie podstawowego rachunku osobistego, miesięczne wpływy w wysokości minimum 1,000 złotych oraz realizacja zakupów przy wykorzystaniu karty płatniczej na kwotę przynajmniej 300 złotych.

Należy dodać, że 4% dotyczy kapitału do wysokości 10,000 złotych.

2. Orange Finanse z rachunkiem o oprocentowaniu 3,50% w skali roku

Orange Finanse oferuje rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem na poziomie 3,50%. Podobnie jak w przypadku Getin Banku oraz Idea Banku, tak wysoka stopa zwrotu dotyczy środków do wysokości 10,000 złotych, a sama oferta jest gwarantowana przez okres 90 dni.

3. BGŻOptima z rachunkiem o oprocentowaniu 3,00% w skali roku

BGŻOptima proponuje swój podstawowy rachunek z oprocentowaniem na poziomie 3,00%, ale tylko dla nowych środków i do wysokości 100,000 złotych.

- -

* Zestawienie na podstawie: ranking kont oszczędnościowych Comperia.pl. Dane aktualne na dzień publikacji tego materiału.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatCzerwiec: rachunki oszczędnościowe. 4% nadal osiągalne