Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 11 czerwiec 2015 21:12

Władze Małopolski chcą ożywić tereny wokół zbiorników wodnych

Dużym zainteresowaniem podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Samorządów  Terytorialnych i Gospodarczych Małopolski cieszył się casus powstającego zbiornika Świnna Poręba.

 

– Początkowo zakładano, że będzie to zbiornik na wodę pitną. Dzisiaj jest już pewne, że takich ograniczeń nie ma. Przed samorządami lokalnymi więc sporo pracy, aby w dobry sposób wykorzystać ogromny potencjał, jaki będzie miało to sztuczne jezioro. Bez wątpienia stanie się ono sporą atrakcją turystyczną i popularnym kąpieliskiem nie tylko dla mieszkańców, ale też i turystów – podkreślał Marek Sowa, marszałek Małopolski.

Komisja Wspólna Samorządów Terytorialnych i Gospodarczych Małopolski powstała w wyniku konsultacji ze środowiskiem gospodarczym i przedstawicielami samorządów terytorialnych różnych szczebli. Jej zadaniem jest wymiana informacji i uzgadnianie opinii, które będą wykorzystywane w podejmowaniu decyzji ważnych dla polityki gospodarczej województwa. Uczestnictwo w komisji ma charakter społeczny. 

Źródło Biuro prasowe UMWM

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatWładze Małopolski chcą ożywić tereny wokół zbiorników wodnych