Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 12 czerwiec 2015 10:10

Góry. Utrudnienia na szlakach

Zapowiada się słoneczny weekend. Miłośnicy górskich wycieczek jednak muszą liczyć się z licznymi utrudnieniami na Babiej Górze.

Pracownicy Babiogórskiego Parku Narodowego poinformowali, że w związku z organizacją imprezy "Ultra Sky Maraton" w dniu 13 czerwca  zostaje zamknięty dla ruchu turystycznego fragment szlaku żółtego Akademicka Perć. 

Ponadto szlak czerwony na odcinku fickowe rozstaje – żywieckie rozstaje do 26 czerwca zostaje zamknięty ze względu na prowadzenie prac leśnych.

Kto jednak i tak postanowi wybrać się w góry, niech tego zapowiadana piękna pogoda nie zmyli. Warunki turystyczne na Babiej Górze są wprawdzie dobre, jednak pracownicy parku wszystkich wybierających się na babiogórskie szlaki proszą o rozwagę i ostrożność szczególnie przy schodzeniu. 

- Warunki pogodowe na Babiej Górze mogą bardzo szybko ulegać zmianie, dlatego też zawsze trzeba być przygotowanym na znaczne pogorszenie pogody - silny wiatr, niską temperaturę, obfite opady, ograniczoną widoczność, burze itp. – czytamy w komunikacie turystycznym.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatGóry. Utrudnienia na szlakach