Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 26 czerwiec 2015 14:20

Będzie więcej pociągów do Krakowa

Napisał

Od 13 grudnia będzie obowiązywał nowy kolejowy rozkład jazdy. Dla miłośników podróżowania pociągami mamy dobra wiadomość. 

 Władze Małopolski poinformowały o zmianach, jakie nastąpią na kolei. Na przewozy pasażerskie w przyszłym roku zostanie zarezerwowane prawie 94 mln zł w budżecie województwa. O szczegółach poinformował w czwartek dziennikarzy marszałek Marek Sowa.

 – Po blisko dwóch miesiącach negocjacji udało się nam finalnie zakończyć negocjacje w sprawie przyszłorocznego rozkładu pociągów. Już wiemy, że ustalone zmiany sprawią, że praca przewozowa wzrośnie o 5 procent w porównaniu do tego roku – mówił.

Dla podróżnych z Suchej Beskidzkiej najważniejsza informacja to taka, że od 13 grudnia na trasie Kraków – Sucha Beskidzka – Zakopanem linię obsługiwać będzie w sumie 17 pociągów, czyli o dwa więcej.

Cpr/BP UMWM

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatBędzie więcej pociągów do Krakowa