Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 26 czerwiec 2015 14:39

Powiat. Starcie suskich starostów

Napisał

Tadeusz Gancarz, starosta suski poprzedniej kadencji pracy samorządu, oraz Józef Bałos – starosta kadencji obecnej, po pół roku od wyborów samorządowych spotkali się na sali obrad suskiej rady. Wymienili poglądy na temat stanu powiatu.

Pojawia się i znika – można by rzecz parafrazując słowa znanej piosenki mówiąc o byłym staroście suskim Tadeuszu Gancarzu. Po pół roku milczenia przemówił bowiem z mównicy sali obrad powiatowej rady. Następnie – wyszedł. Z wizyty tej wiemy jedno – punkt widzenia jednak zależy od punktu siedzenia. W tym przypadku od osoby, która stoi przy mównicy.

Wizyta byłego starosty związana była m.in. z tzw. sesją absolutoryjną rady powiatu suskiego. O dylematach, przed którymi stanęli miejscowi radni, pisaliśmy m.in. TUTAJ   - radni głosując nad udzieleniem absolutorium, de facto oceniali pracę Zarządu Powiatu Suskiego poprzedniej kadencji pod przewodnictwem byłego starosty Tadeusza Gancarza. Konsekwencje decyzji radnych poniósłby jednak obecny zarząd na czele ze starostą suskim Józefem Bałosem.

Ten pierwszy, po pół roku milczenia, postanowił przemówić. W swoim wystąpieniu w roli mieszkańca powiatu, przypomniał o sukcesach zarządu, któremu przewodził podczas całej poprzedniej kadencji. Były starosta odniósł się również do szeroko komentowanej sprawy zadłużenia powiatu.

Kończąc swe wystąpienie były starosta zachęcił obecne władze powiatu do działania i poprosił by… nie szerzyć pesymizmu.

- Nie jestem piarowcem w przeciwieństwie do mojego poprzednika– stwierdził w odpowiedzi Józef Bałos, obecnie urzędujący starosta suski.– Ja odnoszę się do realiów.

I przedstawił swoją wizje stanu starostwa powiatowego. Tadeusz Gancarz jednak nie odpowiedział. Zaraz po swoim wystąpieniu opuścił bowiem salę obrad.

Ostatecznie za przyjęciem absolutorium dla Zarządu Powiatu Suskiego opowiedziało się 14 radnych z obecnych podczas obrad radnych  a 6 wstrzymało się od głosu.

 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatPowiat. Starcie suskich starostów